Blog

3 důvody, proč paní na úklid není řešení

autor: | 30. 3. 2023 | Domov, Organizace

Já už to vzdávám. Objednám si paní na úklid a tím to pro mě končí. Proč bych se měla pořád snažit, když to tady stejně nikdo neocení. Poznáváš se v některé nebo možná ve všech z uvedených vět? Opravdu ses snažila a toužila jsi po tom mít svoje milované doma, ale místo něj máš jen domácnost na úklid? A tak si říkáš, že to prostě vzdáš, objednáš si paní na úklid a konečně začneš svůj drahocenný čas věnovat těm opravdu důležitým věcem. Jistě, paní na úklid může být opravdu velkou pomocí. Stejně tak se můžeš vždy rozhodnout svůj domov neřešit a trávit v něm jen minimum času.

Odpověz ale sama sobě upřímně, zda je to něco, co opravdu chceš. Nebo ve skutečnosti toužíš vytvořit konečně z domácnosti úžasné místo k životu, které tě každý den nabíjí energií. Jen jsi v tuto chvíli jen tak unavená z každodenního kolotoče, že vůbec nevidíš cestu, jak toho dosáhnout.

V dnešním článku najdeš hned 3 skvělé důvody, proč nenechat svůj domov jen v rukou paní na úklid, ale začít z něj (znovu) aktivně a vědomě tvořit místo, které ty sama budeš milovat.

1. Naučíš se rozhodovat

Jak se cítíš pokaždé, když stojíš před nějakým rozhodnutím? Dělá ti problém rozhodovat se v každodenních záležitostech, jako je třeba výběr jarních tenisek, a co teprve, když se máš rozhodnout, zda zůstaneš ve stávajícím zaměstnání nebo se třeba pustíš do vlastního projektu?

Dělá ti rozhodování problém? V tom případě začni trénovat své umění rozhodování ještě dnes právě u sebe doma. Povalují se u vchodových dveří papíry a letáky? Pojď se už dnes rozhodnout, kam s nimi. Nebo otevři tu věcmi přeplněnou kuchyňskou zásuvku, vezmi do ruky jednu věc po druhé a rozhodni se ještě dnes, co s nimi uděláš. Necháš si je? Přesuneš jinam? Nebo je rovnou vyhodíš? Chaos a nepořádek je stresující. Když se jej ale rozhodneš řešit, může se stát úžasným odrazovým můstkem k životu, jaký opravdu chceš žít.

2. Získáš sebejistotu

Přesně tohle se stane, když se začneš věnovat umění rozhodovat se. Najednou nebudeš vědět jen to, jaké věci u sebe doma opravdu (ne)chceš mít a proč, ale získáš mnohem víc. Pojď si to představit.

Tvůj domov vypadá lépe na pohled a každodenní péče o něj je pro tebe mnohem jednodušší. Už se nemusíš stydět přijmout nečekanou návštěvu nebo hodinu uklízet před tou ohlášenou. Vědomě přemýšlíš o tom, jak tvůj domov vypadá a čím se obklopuješ a začínáš také mnohem víc přemýšlet o tom, jak se ty sama každý den cítíš, jaké jsou tvé priority, jakými činnostmi denně trávíš svůj čas. Zbavíš se výčitek či předsudků o tom, co bys měla či neměla dělat nebo jak by to u vás doma mělo vypadat. Už tě nerozhodí žádné poznámky tvého okolí ohledně toho, jak to u vás doma vypadá nebo co bys vše měla dělat a stíhat.

Tato sebejistota, se kterou tvoříš svoje doma se automaticky přenáší také do všech dalších oblastí tvého života. Dokážeš si stát za svým rozhodnutím a lidem okolo sebe nastavuješ laskavé, ale jasné hranice. Už tušíš, jak velkou úlevu to přinese do tvého každodenního života?

3. Budeš znát sama sebe

Spolu s tím, jak začne ve tvém doma ubývat chaosu a nepořádku, budou ti automaticky přicházet nové otázky. Jak potřebuji mít uložené oblečení? Jaké barvy chci mít ve svém šatníku? Kolikrát týdně potřebuji vařit? A spoustu dalších. S tím, jak budeš hledat a nacházet odpovědi, začneš poznávat, jaká opravdu jsi, co potřebuješ a kam směřuješ, a po čem skrytě toužíš.

S proměnou tvého domova přijde pozvolná, ale nádherná změna tebe samotné.

Chceš, aby se právě toto stalo tvoji každodenní realitou?

Přidej se na webinář ZDARMA, ve kterém ti předáme spoustu inspirace i praktické kroky k tomu, jak můžeš i ty začít přesně takto zářit ve svém vlastním doma.

Připoj se také do skupiny Zbav se nepořádku a zahlcení a vydej se s námi na úžasnou a dobrodružnou cestu tvořením svého doma, na které je péče o domácnost jen součástí, kterou můžeš na základě svého rozhodnutí a priorit kdykoliv přenechat třeba právě paní na úklid.

Markéta Popovičová

Markéta Popovičová

O nás

Kniha v prodeji

Archiv

Pin It on Pinterest