Míša a Markét

Jsme dvě sestry, zakladatelky projektu Mámami a organizátorky domovů.
Jsme také autorky knih Báječné oslavy a Zamilujte si svůj domov a zároveň lektorky on-line kurzů a programů na téma tvoření a organizace domova.

Pomáháme ostatním ženám najít si svoji vlastní cestu, jak vytvořit svůj domov tak, aby byl jedinečným místem.

Takový, kde se budou cítit samy sebou a učíme je, jak prakticky krok za krokem, zjednodušit svůj domov i život.

Máme za to, že tvořit domov má obrovský smysl i přesah do nejrůznějších oblastí našeho života, protože domov je v podstatě takový náš mikrosvět, který odráží to, čím žijeme a kým jsme. Proto pomáháme ženám, pro které se jejich vlastní domov stal místem stresu a nikdy nekončících povinností, vytvořit takový domov, který budou milovat.

Domov jako příležitost

Nejvíce zkušeností v oblasti tvoření a organizace domova jsme nasbíraly během více než deseti let, kdy jsme náš čas postupně dělily mezi péči o děti a domácnost, psaní blogu a provoz e-shopu.

Stejně jako pro mnoho dalších žen, i pro nás narození dětí znamenalo obrovskou změnu, která se brzy odrazila i v našich domovech. Naše domovy se v té době proměnily v místo plné chaosu a nepořádku, ve kterém jsme my samy spíš jen tak vlály.

Brzy jsme si ale uvědomily, že takto žít nechceme

A že pokud nechceme celé roky kdy jsou děti malé, v podstatě jen přežít, ale především si je užít, budeme muset něco změnit. Na tvoření domova jsme se tak postupem času přestaly dívat jako na obtížnou povinnost a vzaly jsme jej jako příležitost. Postupně jsme v něm tak našly nejen radost, ale především jsme zjistily, že uklizený a organizovaný domov, který tepe v příjemném rytmu, je pevný a dobrý základ pro vše ostatní, co v životě děláme.

mámami
mámami

domov

jednoduchost

relax

minimalismus

organizace

rodina

alt

Ženy kolem nás

Když jsme se ale tvoření domova začaly věnovat více, začaly jsme si zároveň všímat také žen okolo sebe, pro které jejich domov představuje jen věčný kolotoč domácích prací. Většinou jde přitom o maminky malých dětí. Ty doma často tráví spoustu času, ale jejich domov se pro ně po narození dětí stal místem plným úzkosti a stresu.

Často i díky tomu, že tvoření domova jejich okolí vnímalo jako něco nepodstatného či dokonce podřadného. Ony tak na svoji snahu něco změnit nakonec často rezignují. Po čase tyto ženy nastoupí zpět do práce, ale pocit stresu a úzkosti přetrvává a hlásí se o slovo při každém návratu domů.

Čemu se dnes věnujeme a co můžeme udělat pro vás?

Z vlastní zkušenosti ale víme, že to tak nemusí zůstat. Dnes proto pomáháme ženám odstranit ze svého domova chaos a nepořádek a odbourat tak stres, který jim neuspořádaný domov více či méně vědomě způsobuje.

Zároveň pomáháme našim klientkám nastavit v jejich domově takové procesy, které jim usnadní nejen samotnou péči o domácnost a o děti, ale jsou velkou pomocí třeba při návratu do zaměstnání po mateřské dovolené či při rozjezdu vlastního podnikání.

V celé naší práci se díváme na domov komplexně a systematicky se věnujeme oblastem jako jsou rutina, plánování, úklid a organizace domova.

 V našich článcích, knihách a na workshopech předáváme obecně platné, fungující a osvědčené principy tvoření domova.

Osobní služby organizace nás ale baví nejvíce, protože nám oproti psaným textům dovolují zohlednit konkrétní situaci a potřeby našich klientek, kterým následně přizpůsobujeme i celkové řešení.

Rády se posouváme

Milujeme celý proces, ve kterém našim klientkám pomáháme postupně krok za krokem nastavovat změny, jež vedou k domovu, ve kterém se jeho obyvatelům bydlí a žije daleko lépe. Je úžasné vidět, když se na začátku často zoufalá žena, která svůj domov touží změnit, ale často si neví rady kde a jak vlastně začít, na konci změní v usměvavou a sebevědomou paní svého domu.

Jsme sestry, obě jsme vdané a obě jsme také trojnásobné mámy. Se svými rodinami žijeme v Brně. 

Přidejte se do klubu Mámami

Chcete se také pustit do změn, které vám ve vašem domově přinesou radost a úlevu? Nemusíte na ně být sama. Přidejte se do Klubu Mámami, kde najdete nejen praktickou pomoc, ale také naši každodenní podporu. 

Pin It on Pinterest