Blog

Jak zvládnout předvánoční shon

autor: | 24. 11. 2022 | Domov, Organizace

Vánoce jsou tu každý rok. Pokud máte děti asi o tom něco víte. Možná jste až s nimi po letech začala Vánoce znovu řešit a hledala jste si nové zvyky a tradice. S miminkem to byl jeden velký fičák, stejně jako při stěhování do nového domu. Pak ale přišel nástup do práce a to, co jste tak tak zvládla s dětmi doma, teď musíte stihnout v mezičase mezi kroužky, prací a domovem. A jako každý rok řešíte, jak zvládnout ten předvánoční shon. Protože on ten mezičas zase jaksi není.

A přitom tam někde uvnitř tak toužíte po svařáku s kamarádkou, číst vánočních knížky s dětmi, užít si i tu vánoční besídku, na kterou tentokrát dorazíte opravdu včas. A také by bylo super se konečně v klidu s mužem domluvit, kdo co zařídí a třeba si spolu i někam zajít.

No, ale na to asi zase nedojde. Už teď stíháte tak akorát objednat dárky a cukroví koupíte, po nocích balíte množství objednaných dárků a opět šílíte z toho, co se zase nestihlo a nestihne připravit.

Chcete letos nebýt zahlcená předvánočním shonem?

Zvládnout připravit cokoli většího v každodenním shonu, kdy je vše vypočítané na minuty, jde velmi těžko. Nebo jste možná s malými dětmi doma a tak nějak vlajete ve víru dětských potřeb a ani nevíte, který dne zrovna je. Co když to ale tak být nemusí?

Chcete si letos ten advent užít přece jen víc v klidu a nemít v hlavě pořád kolik je toho potřeba připravit a dodělat?

Zkuste to letos jinak.

Jak zvládnout předvánoční shon

1. Zjistěte, co vážně potřebujete mít hotové

Máte v hlavě mnoho představ a úkolů, které vás děsí i ze spaní? Pokud nad každým bodem, co je potřeba připravit máte stažený žaludek, je možné, že jste si vlastně pořádně neřekli, co vlastně chcete mít hotové, protože říct, že přece všechno, je dost zahlcující. Na to je předvánoční shon úplně ideální. Opravdu si řekněte, co chcete mít vy osobně hotové a pojmenujte si to. Vypište se na papír a zjistěte, co vlastně v té hlavě všechno nosíte.

2. Zjistěte, co vám vždy vezme nejvíc energie a času

Už teď se děsíte, jak zase budete po nocích balit a ráno půjdete vyřízení do práce? Je zrovna balení dárků tím, co milujete i nesnášíte zároveň? Tak právě na tuto oblast se zaměřte. Zjistěte, co vás na tom tak štve a jak to můžete změnit. Pokud něco nefunguje, vždy je možnost udělat to jinak. Co to budete ve vašem případě? Předvánoční shon a stres často způsobují věci, na kterých se pravidelně zasekneme a dáváme jim někdy až příliš energie. Možná to nemusíte všechno dělat sama, možná snížíte množství a objem práce nebo vymyslíte, jak si takovou činnost jednoduše zpříjemníte.

3. Řekněte si a dost

Jste v pokušení se vždy hecovat a tvořit víc, než je ve vašich silách? Jste v tom tak trochu nepoučitelná? Zkuste to právě letos. Dělat víc a víc, mít víc a víc, získat lepší a lepší je ohromný problém nás lidí. Tak ohromný, že nás to vnitřně a často i fyzicky opravdu ničí. A vede to k tomu, že se každý rok překonáváme víc a víc a máme velký problém spokojit se s tím, co je právě teď. Je nějaká oblast, ve které toto před Vánocemi zažíváte? Co si letos říct a dost, takhle to stačí?

4. Díky, že můžu

Zaměřujete se na to, ještě není hotové, co jste zase nestihla, víc než na to, co všechno jste už zvládli? Co to letos, zvlášť v předvánočním shonu, otočit? Každý den uděláme spoustu věcí, díky kterému jsou naše děti tam, kde mají být, každý den máte kde spát a ty minulé Vánoce se vám tak povedla večeře a i výběr skvělého dárku pro nejmladší. Vždy, když se vám v hlavě mihne, co je zase potřeba stihnout a co jste prošvihli, nenechte to jen tak. Zkuste si k tomu přidat hned tři věci, které se podařily. Vnímat své úspěchy je někdy tak těžké. Je to ale tak důležité.

Stres a předvánoční shon jako nový normál?

Stres, shon a tlak je v dnešní době takový nový normál. A tak rychle se na něj dá naskočit a nechat ho s námi žít. Je to ale to, co chcete zažívat? Je to něco nad čím mávnete rukou a řeknete si, však to tak má každá máma, to je prostě život. Nebo to zkusíte jinak?

Vánoční přípravy můžou být nádherným časem, můžou být ale také šíleným stresem, stejně jako celý rok.

Chcete změnu?

Už vás nebaví být pořád frustrovaná z toho, že nic nestíháte, zvlášť o Vánocích?

Pojďte to prostě letos udělat jinak a naučte se zvládnout připravit i velké věci, jako třeba Vánoce, i v běžných dnech a bez pocitu zahlcení.

S námi v zádech to vážně dáte.

Přesně pro vás tu je totiž kurz Vánoce v klidu , díky kterému si ujasníte priority a pustíte se s nadšením právě do toho, co potřebujete pro ty VAŠE JEDINEČNÉ VÁNOCE.

  • Pinterest
Míša Kramolišová

Míša Kramolišová

O nás

Kniha v prodeji

Archiv

Pin It on Pinterest