Blog

3 důvody, proč tvořit domov, který budete milovat

autor: | 8. 4. 2021 | Domov, Rodina

Kdo by nechtěl bydlet ve vysněném domově? Pro mnoho lidí je to jedno z velkých přání pro které obětují mnoho času, energie a peněz a někdy i vztahů a zdraví. Vybudovat domov je práce, někdy velká dřina a občas se nám život tak zamotá, že ho tvoříme po letech zase úplně od znova.

Možná teprve s hledáním domova začínáte, možná jste na prahu rekonstrukce nebo se vám narodilo miminko a vy přemýšlíte, jak by měl novou situaci odrážet váš domov.

Možná už nějakou dobu žijete na daném místě a pořád to nějak není ono. Nebo jste jen unavená ze stereotypu, který vás ubíjí. Ten věčný kolotoč, prádla, vaření, přebalování. A kde v tom všem jste vy?

Občas to na nás prostě padne. Copak jsem nějaká služka? Ocení to vůbec někdo? Cítím se jako ve vězení. Každá jsme to asi někdy zažila. A asi ani jedna si takový domov nepředstavovala. Věříme, že naopak toužíme po domově, který budeme milovat.

To jsou přesně ty chvíle, kdy je dobré se znovu nadechnout, rozhlédnout se, podívat se na svůj život i domov z nadhledu a začít znovu, jinak. Opravdu se nemusíte cítit doma jako služka a také nemusíte čekat na to, až vás někdo ocení. Začněte znovu a začněte u sebe. Jaká jste? Jak se chcete doma cítit? Jaké místo chcete tvořit?

3 důvody, proč tvořit domov, který budete milovat

Věříme, že to tam stále je. Ta touha přijít domů a říct si „konečně doma“, ten pocit, kdy je vám doma opravdu krásně, ta radost z nové sedačky, ty chvíle u společného stolu, mnoho narozeninových oslav a sfouknutých svíček, postrkování v koupelně. To všechno jsou vzpomínky, které tvoříte právě teď a jednou na ně budete s úsměvem vzpomínat.  To všechno tam ve vás je. Právě proto stojí za to tvořit domov, který budete milovat. Domov je obrovská součást našich životů, a pokud nám v něm není dobře, nefungují vztahy, nelíbí se nám v něm, bude tím ovlivněno mnoho dalšího.

Důvodů, proč tvořit domov, který budete milovat je mnoho. Pojďte se s námi podívat na tři skvělé důvody, díky kterým stojí vážně za to začít.

  • Pinterest

Prostor, který vás podpoří

Když začnete tvořit domov, který si opravdu zamilujete, začnete se na svůj prostor dívat jinak. Nejde jen o nábytek, který se vám líbí, ale o to, že začnete víc přemýšlet nad vaším každodenní životem ve vašem domově, nad tím, kolik věcí chcete doma mít, co pravdu potřebujete, jak věci budete ukládat, jaké potraviny budete nakupovat. Když začnete přemýšlet na tím, jak má váš prostor doma opravdu vypadat, vytvoříte úžasné místo, které vás podpoří v každodenním životě. Proto je skvělé se na svůj domov se dívat nadhledu jako na místo, kterému, když dáme péči a jasný směr, poskytne nám opravdové útočiště.

Centrum našich vzpomínek

Když mluvíme o domově a o tom, jak si ho zamilovat, nejde jen daný prostor, ale o to, co v něm budeme zažívat. Nepořizujeme si bydlení proto, abychom ho udrželi v dokonalé čistotě. Naopak, většinou hledáme místo pro naše zážitky. Při vybíraní bytu nebo domu si představujeme, jak se nám v něm bude vstávat, jak do něj budeme zvát přátele a co všechno v něm zažijeme se svými dětmi.

Tvořit domov, který budeme milovat znamená tvořit prostor pro naše vzpomínky. Ty krásné, ale i ty těžké. V našem domově během života zažijeme mnoho speciálních momentů i každodenních chvil, které tvoří jeden úžasný příběh. Příběh naší rodiny. Když na to budeme myslet při zařizování, ale i při umývání nádobí, budeme o našem domově přemýšlet opravdu jinak než jako o vězení nebo otravné domácnosti. Jaké vzpomínky tvoříte právě teď?

Odraz nás samotných

Váš domov je vaším odrazem. Je to tak. Ani sebelepší architekt (tedy pokud zrovna s jedním nežijete) nedodá vašemu domovu atmosféru a jedinečnost, kterou mu dodáte vy sama. Když začnete tvořit domov, který budete milovat, budete do něj přirozeně dávat kus sebe, stejně jako vaši blízcí. Nejde tu o nějakou dokonalost, zařídit interiér podle někoho, vařit jídlo podle někoho, vybavit knihovnu podle někoho. Váš domov bude opravdu váš, pokud ho budete tvořit podle sebe. A to znamená, že je potřeba znát sama sebe, je potřeba se ptát a mluvit s těmi, se kterými žiju a společně zjišťovat jaký odraz tvoříme společně. Díky tomu můžete společně tvořit váš jedinečný domov. Ne dokonalý, bez hádek a upiplaných stolů. Naopak, to vše do něj patří. Váš domov s vašimi povahami, sny, radostmi i starostmi. Domov, který budete milovat, je místo, které zkrátka odráží vaši jedinečnost, a ve kterém budete opravdu žít.

  • Pinterest

Kdo by nechtěl v takovém domě žít. Každý výsledek s sebou ale nese kus práce, vytrvalost, ale někdy i změnu našich návyků a představ. Tvořit domov, který budete milovat není jednorázovou záležitostí, ale dlouhodobou cestou, která vás naučí spoustu věcí o vás samotných. Tvořit domov, který ale bude odrážet vás a bude tu pro vás je to, co v našich domovech vlastně hledáme. Vydejte se na tu cestu už dnes.

Jdete do toho? Neváhejte. Stojí to za to. Nevíte, odkud začít? Víme, že vyskočit ze zajetých kolejí nebo naopak podívat se na věci z nadhledu ve všech změnách, které přichází, není vůbec snadné.

Přitom je to tak potřebné se na chvíli zastavit a rozhlédnout se. Najít se, najít své priority a novou chuť. Víme to a známe to. Dopřejte si to v našem  on-line kurzu Zamilujte si svůj domov, který otevíráme přesně po roce. Tři týdny plné domova, tři týdny pro vás, tři týdny s naší podporou v komunitě podobně smýšlejících žen.

Díky kurzu se nejen nadechnete, ale zjistíte, kterým směrem se vlastně chcete vydat. Zjistíte, co jsou vaše priority, jak si nastavit den, proč se vám nedaří udržet doma pořádek a jak z toho ven. Pomůžeme vám najít krásu vašeho domova a ukážeme vám jednoduché návyky, které vám pomohou prožít den s vetší lehkostí.

Přesně toto potřebujete?

On-line kurz Zamilujte si svůj domov začíná 28.5., ale jen do 18. 4. jej můžete získat za předprodejní cenu 2 300 Kč (plná cena kurzu je 3 200 Kč).

BONUS NAVÍC

A jako bonus dostanete naši knihu Zamilujte si svůj domov, která už mnoha ženám změnila pohled na svůj domov. Knihu, kterou jsme psaly pro vás, ale také pro naše mladé já. Tato kombinace kurzu a knihy vám dodá odvahu a chuť začít tvořit domov, který budete vážně milovat.

>> Jdete do toho? <<

Míša Kramolišová

Míša Kramolišová

O nás

Kniha v prodeji

Archiv

Pin It on Pinterest