Blog

Školní rok jako nový start

autor: | 29. 8. 2019 | Domov

Dva měsíce prázdnin jsou za námi. Potřebovaly jsme je, stejně jako prázdninovou pauzu od blogování. I když jsme ale nepsaly, plánovaly jsme a těšily se na to, co nám přinese nový školní rok.

Nevím, jak u vás, ale díky dětem dělíme náš rok spíše podle školy a letních prázdnin než podle kalendáře. S blížícím se začátkem školy tak cítíme, že se blíží nová etapa, nové výzvy a zkrátka nový start. A není nic lepšího, než se na nový začátek připravit a užít si ho. 

Školní rok jako nový start

Víme, že mnohé z vás už se na nový rok nemůžou dočkat, zvlášť pokud jste měly na svých bedrech celé prázdniny program pro všechny vaše děti.  Některé z vás jste možná ještě myšlenkami na dovolené a přejete si, aby jen tak neskončily. Občerstvit se na dovolené, změnit prostředí, režim a rituály není vůbec špatné. Od toho to léto přeci je. Možná si ale říkáte, jak zase zvládnu celý další rok. I když se na nový rok a nové výzvy těšíme, přeci jen tušíme, že povinností bude také více než dost. A o to více je dobré mít každý den možnost potěšit naše srdce i oko, mít něco, co nás povzbudí, zlepší den a pomůže přestát ty hodně náročné.  V následujících bodech najdete pár tipů, jak vykročit do nového roku občerstveni a jak si dobrý náboj udržovat po celý rok.

Ranní radost pro lepší den

Každý den máme možnost znovu začít. Najděte si svoji ranní radost, díky které vaše probuzení bude příjemné a nakopávající. Je to ranní protažení? Je to vůně kávy a pomalé popíjení uprostřed ještě tiché domácnosti? Nebo potřebujete horkou či ledovou sprchu? Co je vaší ranní radostí? Pokud ji najdete, nenechte si ji vzít okolnostmi. Někdy na ni možná čas nezbyde, ale pokud je to váš nakopávač do nového dne, nevzdávejte se jí.

  • Pinterest

Photo by Mamami

Atmosféra domova

Je něco, čím můžete občerstvit váš domov? Prostředí, ve kterém trávíte možná většinu času má docela velký vliv na naši psychiku. Na co se doma díváte, co vás obklopuje? Nemusíte se hned pustit do rekonstrukce ani malování, ale občerstvěte svůj domov třeba několika rostlinami, novou vůní a nebo tím, že si místo hromady časopisů dáte na stůl tu krásnou vázu s čerstvou květinou. To stejné můžete klidně udělat i ve své kanceláři. Zpříjemněte si prostředí, ve kterém trávíte spoustu času. Bude vám v něm hned lépe.

Používejte to, co máte rádi

Nevím, jak vaše dcera, ale ta moje miluje flitry, růžovou a vůbec má celkově barevné období. A nejraději by měla všude jednorožce. Prostě se chce mít kolem sebe to, co miluje. Umíte to také? Máte doma na pracovním stole propisky v oblíbené barvě nebo jen ty firemní či neutrální? Obklopujete se trendy nebo tím, co od vás očekává společnost, ve které se pohybujete?  Obklopujte se tím, co vás baví, inspiruje a je vám v tom dobře.  Používejte zkrátka věci, které vám dělají radost, nikdo jiný to za vás neudělá. :-)

Buďte dobré mysli

Vymýšlíte si katastrofické scénáře a je pro vás těžké najít si  v běžném dni něco pozitivního? Babráte se v minulosti a vyčítáte si spoustu věcí? Nepůjde to změnit hned, ale pokud s tím opravdu chcete něco dělat, cesty určitě jsou. Skvělé je, že se stačí rozhodnout začít. Jste na začátku školního roku a máte spoustu času na změnu. Hledejte nové možnosti, přemýšlejte nad tím, co si pouštíte do svého života a co všechno má na vaši náladu vliv. Čtěte knihy, články, poslouchejte podcasty a buďte s lidmi, kteří jsou dál než vy a u kterých můžete čerpat. Pokud je vaše špatná nálada opravdu dlouhodobá, hledejte pomoc klidně i u odborníka. On se ten život s dobrou myslí opravdu žije snadněji a lehčeji.

Dejte vizi novému roku

Kam chcete tento rok dojít? Jak se budete cítit v červnu 2020? Představte si, jak u toho vypadáte, kde jste a jak se u toho cítíte, jak jste na tom jako rodina? K našemu snu samozřejmě většinou nevede přímá cesta a někdy zjistíme, že je potřeba se vydat úplně jinudy. Díky vizi ale můžeme najít smysl v naší každodenní realitě a odpověď na naše otázky, proč vlastně děláme to, co děláme. Mnohem snáze pak najdeme smysl v  ranním chystání svačin, ve večerním čtení pohádek nebo třeba ve cvičení.

  • Pinterest

Photo by: David Vávra

Využijte nový školní rok k novému začátku pro váš domov

Chtěly bychom vám moc popřát ten nejlepší start do nového školního roku. Ať do něj můžete vykročit občerstveni a plní očekávání toho, co přinese. Pokud se trochu obáváte nových změn, máme pro vás jednu dobrou zprávu. Jak už jsem psala v úvodu, znovu se můžete těšit na čtvrteční články, které tu jsou pro vaše povzbuzení a inspiraci. I tento školní rok budeme společně tvořit to, čemu se říká domov. Moc bychom si přály, aby to tvoření pro vás bylo příjemné a radostné. Tak se nebojte a pojďte do toho s námi. Tvořit domov totiž stojí za to!

A o všech článcích, nových službách a speciálních akcích se můžete dozvědět z našich novinek, stačí se přihlásit k odběru novinek a sledovat nás můžete také na sociálních sítích, ať už na Instagramu nebo na Facebooku.

Míša Kramolišová

Míša Kramolišová

O nás

Kniha v prodeji

Archiv

Pin It on Pinterest