Blog

Rutina v ložnici

autor: | 28. 2. 2019 | Organizace

Únor je u konce a s ním i končí téma ložnice. Stihli jste si ji zútulnit a pročistit? Pokud ano, blahopřejeme a rovnou vás zveme k poslednímu únorovému článku. Abychom svoji ložnici měli stále krásnou a útulnou, je potřeba ji udržovat a hýčkat.  Když se zbavíme všeho, co nás v ložnici ruší a stresuje, bude její údržba o to snadnější. Už totiž víme, co do ní nepatří a co si v ní naopak chceme nechat a kde mít vše uložené. Když si vytvoříme ložnici, ve které budeme s radostí odpočívat, nebudeme si ji chtít znovu plnit  věcmi. Právě proto je tu naše nové téma, rutina v ložnici.

Ráno a večer

Pokud na náš blog chodíte od úplného začátku, nejpíš si pamatujete na téma rutiny, kterou jsme začaly naši sérii článků o domově. A i po více než roce věříme, že dobře nastavená a zavedená rutina je jedním z nejlepších pomocníků, jak si udržet domov, který budeme milovat. Každý pokoj a místnost v našem domově si zaslouží péči. A ložnici bychom z toho určitě neměli vynechávat. Ba naopak. Věříme, že nějakou rutinu v ložnici máte určitě. Máme pro vás pár tipů, díky kterým ale bude vaše ložnice místem celodenní pohody a svěžesti.

  • Vyvětrejte si

Všichni potřebujeme občas na vzduch. A také je potřeba pustit vzduch i k nám domů. Právě ložnice a dětské pokoje by se měly každé ráno pořádně vyvětrat, aby se celá místnost osvěžila a pročistila. A nejpozději opět před spaním je dobré vyvětrat znovu, ať se vám usíná s čistou hlavou.

  • Ustelte si

Pro někoho samozřejmost, pro jiné zbytečnost. Proč stlát, když si nejpozději večer opět půjdete lehnout? Každý ať dělá podle svého přesvědčení. Nicméně ustlaná a vyvětraná ložnice nám pomůžou oddělit symbolicky noc a nový den. Uzavřeme tak každé ráno malou kapitolku jedné noci a můžeme s čístým štítem vyjít do nového dne. A večer vás tak bude vítat připravená postel místo chaosu, který by jinak poházené peřiny vytvořily.

Neodkládejte oblečení a jiné věci

Pokud jste si spolu s předchozími články pořádně uklidili a zbavili se zbytečností, bude pro vás o to jednodušší udržet ložnici v uklizeném stavu. Uklízení oblečení zpátky do skříní neni nic zvláštního. Je to pouze zvyk. Ráno vytáhnout, večer uklidit. Vaše ložnice dostane najednou úplně jiný vzhled, pokud se v ní přestanou povalovat svršky a věci, které do ní nepatří.

  • Pinterest

Photo by Mamami

Jednou za týden

Tak jako je v celém domově potřeba dělat některé věci každý den, některé stačí jednou týdně a jiné jednou za čas. Týdenní úklid je dobrý v tom, že vám pomůže dostat ložnici zpátky do kondice ještě před tím, než v ní vznikne totální chaos. Pár dní většinou stačí k tomu, aby se v ložnici usadil prach, ale také se nakupily knížky nebo sklenice s vodou. Pokud nemáte nastavenou denní úklidovou rutinu ložnice, je týdenní úklid o to důležitější.

  • Udržujte čistotu

Běžný týdenní úklid by měl bohatě stačit k tomu, aby naše ložnice zůstala oázou pohody. Do běžného úklid počítáme utření prachu, vysátí a vytření podlah, umytí zrcadel a setření parapetů. Během utírání prachu také snadno zjistíme, co nám v ložnici přebývá, co se tam během týdne objevilo a  nemá tam co dělat. Díky běžnému týdennímu úklidu tak v ložnici minimálně jednou týdně provedeme jednoduchou kontrolu a zároveň i čistku, aby tato místnost zůstala stále útulnou ložnicí.

Z vlastní zkušenosti vím, že se kolem postele objeví hodně věcí zvláště během nemoci a nachlazení. Najednou máme na stolku kapesníčky, prášky a hrnky od čaje. Možná na to během nemoci  nebude síla, pokud nám ale bude lépe, je dobré co nejdříve vše uklidit a umýt. Nejde tu jen hezčí dojem z ložnice, ale také o hygienu.

  • Povlečte si

Nejen po nemoci, ale pravidelně, nejlépe každý týden bychom měli vyměnit povlečení. Přiznávám, že sama to ne vždy stihnu, zvlášť se všemi členy rodiny. Nicméně kouzlo čerstvě povlečených peřin milujeme u nás doma všichni.

Jednou za čas

Pokud se budete hezky a pravidelně o svoji ložnici starat, zbyde vám párkrát do roka ještě několik věcí, které vaší ložnici dodají tu pomyslnou třešničku.

  • Okna, přes která je vidět

Někdo se do nich pustí každý měsíc, někomu stačí dvakrát za rok. Nicméně občas umýt okno je opravdu potřeba. S okny jdou ruku v ruce i závěsy nebo záclony. Pokud se na ně navíc hodně práší, je dobré prát je raději častěji.

  • Nosím to ještě?

I když máte za sebou velkou čistku oblečení, neznamená to, že máte na dvacet let vyhráno. Třídit oblečení a věci, které máte, je celoživotní proces. Čím více a častěji se do něj pustíte, tím rychleji ho budete mít za sebou. U oblečení se navíc mění naše preference, velikosti i styl, věci se opotřebovávají a zase se nakupují nové. Proto je skvělé minimálně před letní a zimní sezónou znovu probrat skříně a pročistit je.

Přály bychom vám, aby vaše ložnice byla místem odpočinku bez zbytečných stresů a chaosu. Abyste takového místa docílila, nezbývá než si takové místo vytvořit a udržet. Pokud se vám to s našimi únorovými články podařilo, máme velkou radost. A i když jste možná teprve na začátku nebo na tu svoji vysněnou ložnici teprve čekáte, držíme pěsti, ať vše dotáhnete podle svých představ.

  • Pinterest

Photo by: David Vávra

Pomůžeme vám vytvořit ložnici, ve které bude radost snít

Je vaše ložnice v současné době vším možným, jen ne místem pro kvalitní odpočinek? Bojujete s úložnými prostory a klidný spánek vám podvědomě ruší nepořádek ukrytý pod postelí? Nebo ložnici vůbec nemáte a řešíte, jak co nejlépe zorganizovat váš domov tak, aby část vašeho domova oddělená pro spánek, byla co nejpříjemnější?

Ať už je dnes vaše ložnice v jakémkoli stavu, pomůžeme vám  z ní vytvořit místo, ve kterém bude radost snít. A to klidně i ve dne.

Pomůžeme vám podívat se na vaši ložnici s nadhledem a novýma očima a připravíme vám návrh organizačního řešení přímo na míru nejen vaší ložnici, ale především vám a vaší životní situaci.

Jste z Brna? Pak vám moc rády se vším pomůžeme osobně. Společně s vámi protřídíme všechny skříně i poličky a vneseme do nich nový svěží vítr v podobě nového a funkčního úložného systému. Že žádný zatím ani nemáte? Nevadí, boxy a košíky vám nejen navrhneme, ale také si vše přeměříme, nakoupíme a přivezeme až k vám domů.

S námi tak vše zvládnete nejen mnohem rychleji, ale především v klidu a bez zbytečného stresu.

Tak co, pustíme se do práce společně? Napište nám ještě dnes na [email protected].

e-mailovy klub mamami
  • Pinterest

E-mailový klub Mámami

E-mailový klub

Každý čtvrtek ráno dostávají členové našeho e-mailového klubu upozornění na nový článek. Součástí e-mauilu jsou ale i bonusy navíc, výzvy, dárky a novinky.  Pokud o ně nechcete přijít vy, přihlaste se do klubu už dnes. Členství v klubu vás k ničemu nezavazuje. Pokud byste náhodou časem zjistili, že vám odběr našich novinek nevyhovuje, můžete se z klubu kdykoli odhlásit.

Míša Kramolišová

Míša Kramolišová

O nás

Kniha v prodeji

Archiv

Pin It on Pinterest