Blog

Rozhovor s Lucií Hubs

autor: | 29. 11. 2018 | Rozhovory

Na první pohled vypadá jako křehká víla, opak je ale pravdou. Ví, jaké to je, když se vám narodí miminko mnohem dřív, než by mělo. A ví také, jaký strach následně provází každé další těhotenství. Přes všechno těžké, je dnes Lucie trojnásobnou maminkou. To ale není vše.  Lucie je také známou blogerkou a instagramerkou.  Její příspěvky a články si můžete přečíst nejen na jejím instagramu a blogu The Hubs, ale třeba také v časopisech Story či Elle. My o Lucce víme ale i to, že se nedávno s celou rodinou přestěhovala z Prahy zpět do rodného Brna. Náročný podzim spojený s příchodem třetího děťátka, stěhováním a zařizováním nového domova, tak dovršují vánoční přípravy. Nás samozřejmě zajímalo, jak se Lucka na Vánoce připravuje, jaké jsou její priority pro letošní svátky a jak vůbec probíhá takový Štědrý den v rodině Lucie Hubs. Pokud to zajímá i vás, začtěte se do druhého vánočního rozhovoru. 

Ahoj Luci, víme, že před pár týdny jsi se stala trojnásobnou maminkou, a aby toho nebylo málo, stěhovali jste se z Prahy do Brna. Jak se máš teď momentálně ty osobně? 

Děkuji za optání, mám se… rychle :-). Ne vážně, aktuálně jsme stále v procesu zabydlování se, děti nastoupily od října do nové školky, máme nové kroužky. Až si to všechno sedne, myslím, že se mi uleví a snad si i někdy vychutnám kávu v nějaké kavárničce v centru. Zatím jsem se nedostala dál, jak na nákup do supermarketu :-).

Jsi nejen maminkou, ale také autorkou blogu The Hubs. Jen na instagramu tě sleduje více než 13 tisíc lidí. Jaká byla tvoje cesta od založení blogu až po současnost? A v čem si myslíš, že tkví úspěch tvého blogu? 

Blog jsem si zakládala před 2 lety, byl a je to takový hezký únik z toho každodenního mateřského stereotypu. Je to pro mě primárně velký koníček a radost, takové moje čtvrté dítě. Nevím, jestli jsem úspěšná, mám ráda inspirativní fotky, ale na druhé straně upřímné texty, od srdce. Píšu nejen o tom hezkém, ale třeba i o problémech, které nás potkaly. Snažím se, aby blog byl o nás, jak to píše sám život. Možná je to právě to, co čtenáři oceňují. Blog mi každopádně hodně dal. Naučila jsem se trochu fotit a upravovat fotky a zjistila, že mě to hrozně baví (jen na to mít víc času). Dostala jsem spoustu krásných příležitostí, od různých spoluprací, psaní firemního blogu, přes přednášku pro jednu velkou oděvní společnost až po psaní do časopisu. Nejvíc si ale vážím toho, že jsem díky blogu našla nové (offline) přátele.

  • Pinterest

Foto: Lucie Hubs

Blíží se Vánoce a k těm neodmyslitelně patří také vánoční přípravy. Jak probíhají u vás doma? A jsou ty letošní v něčem jiné, než ty 
předchozí? 

Každý rok si říkám, jak začnu brzy, abych to v klidu stihla a každý rok to vždy hrotím na poslední chvíli :-) . Trochu se bojím, že to letos nebude jinak. Zatím jsem v procesu zařizování našeho nového domova, tak mi Vánoce přijdou za dlouho, ale ony už jsou za dveřmi! Ty letošní budou určitě jiné – bude nás poprvé pět a v novém „doma“.

  • Pinterest

Foto: Lucie Hubs

Každý z nás pochází z trochu jiného prostředí. Někdo slaví Vánoce podobně jako byl zvyklý v dětství, někdo se naopak snaží o pravý opak. Jak je to u vás doma? A máte s manželem nějakou svoji vlastní tradici, kterou jste si vytvořili až společně? 

My jsme měli doma vždy tradiční Vánoce a moc ráda na ně vzpomínám. S babičkou jsme pekly cukroví, maminka měla vždy nádherně prostřený stůl, táta měl na starosti kapra a s dědou jsme často hráli nějakou hru nebo koukali na klasické pohádky. A o to stejné se snažím i já. Vlastní speciální tradice nemáme. Vždy den před Štědrým dnem se sejdeme s přáteli na vánočních trzích, koukneme někde na betlém, lijeme olovo, pouštíme lodičky.. Myslím, že nejdůležitější na tom všem je, že jsme spolu :-) .

Pro nás maminky jsou velkým vánočním tématem dárky. Se zvyšujícím se počtem dětí v domácnosti se z předvánočních nákupů stává opravdová 
výzva. V některých rodinách není vždy snadná domluva mezi rodiči a prarodiči, někdo těžko hledá počet dárků i jejich podobu. Máte doma nastavený nějaký svůj rodinný dárkový systém? 

No máme a každý rok se tak trochu zvrhne :-D. My jako rodiče kupujeme dětem vždy maximálně 3 dárky – jeden velký, co si hodně přáli, pak nějakou drobnost a knížku. S prarodiči jsme vždy domluvení na jednom dárku pro každého, ale stejně jich pak dostanou víc. Dobrý ale je, že je to rozdělené do více dní (jak to slavíme s ostatními postupně), takže všechny dárky nedostanou najednou. To by si s nimi ani nestihly pohrát. Staré hračky pak třídíme a posíláme dál jiným dětem. Kromě toho se snažíme i plnit přání a koupit dárek třeba dětem z dětských domovů. Letos bych moc chtěla, abychom byli i Ježíškovými vnoučaty. Učíme děti nejen přijímat, ale i dávat.

  • Pinterest

Foto: Lucie Hubs

A co samotné Vánoce? Prozradíš nám, jak vypadá takový Štědrý den u Lucie Hubs?

Jeje, asi jako všude jinde. Od rána mírný stres, abych to všechno stihla, v poledne už stupňující se hysterie, že jsem na něco zapomněla a vyslání manžela do obchodu, aby to sehnal. Odpoledne u plotny v kuchyni a u večeře to všechno ze mě spadne. Koukám na naše malý rošťáky a ty jejich radostný jiskřičky v očích, když rozbalují dárky. Pouštíme koledy, zpíváme, tancujeme, koukáme na pohádku a děkujeme Ježíškovi. A já se zas a znova dojímám nad tím, jak rychle rostou a jak jsem obrovsky vděčná za to, že je mám a jsme zdraví. To je ten můj nejlepší vánoční dárek.

  • Pinterest

Foto: Lucie Hubs

Na co se z celých Vánoc těšíš vždy nejvíc a co je pro tebe naopak nejnáročnější?

Nejnáročnější jsou právě ty přípravy před, protože já jsem člověk, který většinou vše řeší na poslední chvíli a pak mám pocit, že se tak trochu zblázním. Letos si dávám velké předsevzetí, že zlepším svůj vánoční time management. A na co se nejvíc těším? Na to, že jsme spolu. Že nikam nepospícháme a můžeme klidně celý dopoledne prolenošit společně v posteli, povídat si, číst a třeba u toho pít kakao a jíst vanilkový rohlíčky, jejichž drobky v posteli nacházím ještě další týden a vůbec mi to nevadí :-) .

 

Děkujeme za rozhovor

  • Pinterest

E-kniha Vánoce v klidu

Pokud byste rády načerpaly ještě trochu více vánoční inspirace, začtěte se také do naší e-knihy Vánoce v klidu. Na třiceti stranách vás provedeme vánočními přípravami od začátku adventu až do Štědrého dne. Součástí knihy jsou také naše vlastní vánoční příběhy a samozřejmostí jsou také fotografie plné vánoční atmosféry. Knihu můžete koupit na našem eshopu Mámami.

 

  • Pinterest

Vánoční výzva

Pokud chcete letošní Vánoce připravit opravdu v klidu, zapojte se také do naší vánoční výzvy. Nevytvářely jsme ji rozhodně proto, abychom vám přidaly další stres z nesplněných úkolů.

Termíny čtyř úkolů jsme zvolily tak, abyste měla dostatek času vše stihnout i  případě, že děti onemocní a v práci budete muset zůstat celý týden přesčas, protože to je prostě život. Není to ale lákavá představa, mít adventní kalendář letos připravený už 25. listopadu a poslední dárek zabalit nejpozději tři dny před Vánocemi? Chcete se přidat? Tak prostě pojďte do toho.

 

 

Markéta Popovičová

Markéta Popovičová

O nás

Kniha v prodeji

Archiv

Pin It on Pinterest