Blog

Rozhovor s Kateřinou Jaškovou

autor: | 22. 11. 2018 | Rozhovory

V létě vás doslova nadchly. Rozhovory s blogerkami a instagramerkami na téma tvoření domova. Psaly jste nám, abychom v podobných rozhovorech rozhodně pokračovaly. Dnešním článkem tedy volně navazujeme sérií předvánočních rozhovorů. Oslovily jsme čtyři známé české blogerky. Všechny jsou mámy, ale každá z nich je úplně jiná a žije jiný život. Tentokrát jsme se ptaly na to, jak u nich doma probíhají vánoční přípravy a jak vlastně vypadají Vánoce v jejich rodině. Těmito čtyřmi rozhovory tak proložíme články věnované vánočním přípravám. Jako první jsme vyzpovídaly Kateřinu Jaškovou, autorku blogu Miluji svůj život a především maminku roční Natálky.

Jak už napovídá název Kátina blogu, ale především jeho obsah, Katka je milovnice dobrého jídla, které dokáže připravit i vyfotit tak, že máte chuť si ho okamžitě připravit taky. Na jejím blogu a především instagramu najdete spoustu tipů na to, kam vyrazit v Brně, co ochutnat nebo i to, kde si můžete dobře zacvičit. Jak se Katka připravuje na letošní Vánoce, jaký je její oblíbený vánoční recept a jak vypadá Štědrý den u nich doma? To vše se dozvíte v dnešním článku.

  • Pinterest

Foto: Kateřina Jašková

1. Ahoj Katko, jsi mámou roční Natálky, kromě toho stíháš i mnoho jiných věcí. Jak se ti teď před Vánocemi daří?

Ahoj holky, daří se mi výborně. Narozením Natálky jsem o svém životě a všech svých aktivitách začala přemýšlet trošku jinak, takže jsem prošla velkými změnami a teď dělám jen to, co mou duši těší. Takže i mé aktivity se dost zredukovaly. Ale jsem takto šťastná a svou mateřskou roli si naplno užívám. Aktuálně je vše v naprosté rovnováze.

2. Co pro Tebe vlastně advent a Vánoce znamenají?

Nejsem věřící, takže tento čas ani takto nevnímám. Nicméně advent a Vánoce jsou pro mě kouzelný čas, kdy se snažím hodně zpomalit, rekapitulovat uplynulý rok a být co nejvíce s rodinou. A čím jsem starší, tím víc se snažím si tohle období užít na maximum. Nikam nespěchat a nestresovat se.

3. Minulý rok jste poprvé slavili Vánoce s miminkem. Jaké to pro vás bylo? A na co se těšíš letos?

Vánoce proběhly prakticky úplně stejně jako předchozí roky, protože Natálka měla necelé 3 měsíce, takže moc nevnímala, co se kolem děje.  Rozdíl byl však v našem vnímání Vánoc. Najednou začaly mít o něco větší smysl a my vnímali to obrovské štěstí, že je nás u stromečku o jednoho víc.

Tento rok se moc těším na to, jak budu sledovat úžas v Natálčině očích, až uvidí světýlka v okně, nazdobený stromeček a dárky. A taky co bude říkat třeba na sníh, pokud nějaký napadne. :-D  Celkově se ale těším na setkávání s celou rodinou, protože některé členy bohužel nevidím tak často, jak bych si přála, ale to je dnešní uspěchaná doba…

  • Pinterest

Foto: Kateřina Jašková

4. Jak u vás doma vypadají vůbec předvánoční přípravy?

S první adventní nedělí převlékám byt do vánoční výzdoby, cukroví moc nepeču, protože vždy dostaneme tolik krabiček od ostatních členů rodiny, že to zatím pokládám za zbytečné. Ani já, ani manžel totiž moc cukroví nepojíme. Ale jak bude Natálka starší, tak spolu budeme určitě něco také péct, už jen pro to, aby se provoněl byt. Stromeček zdobíme většinou 10 dní před Štědrým dnem, protože si jej chceme dostatečně užít. Úklid moc nepřeháním. Vánoce by si měl člověk užívat, ne se dřít.

5. Víme o tobě, že miluješ jídlo, jaké jsou tvé nejoblíbenější vánoční recepty a co u vás nesmí chybět na štědrovečerní tabuli?

S manželem nejsme moc konzervativní, co se týče štědrovečerní tabule, takže ani jeden netrvá na určitém jídle, které by mělo být na stole. Nicméně nikdy nechybí bramborový salát podle receptu mé maminky. A pak se to každý rok mění, podle toho, na co máme chuť. Jednou je to hrachová polévka, jindy předkrm v podobě krevet v pomerančové omáčce. A hlavní chod nikdy netvoří kapr, ale máme jinou rybu. Taky to není každý rok ta samá, ale snažím se vymýšlet stále nové obměny a recepty. Takže jen ten bramborový salát je stálicí, která nesmí chybět. A pak vlastně dělám každý rok houbového Kubu, kterého jíme už na oběd. A peču vánočku. Takže trošku tradice i v tom jídle dodržujeme.

  • Pinterest

Foto: Kateřina Jašková

6. Máte už nějaké své zaběhnuté vánoční rituály a tradice nebo ty „své“ zatím jako rodina hledáte? A jak u vás vypadá Štědrý den?

Vánoční rituály a tradice asi ještě přijdou, až bude Natálka větší a bude tomu rozumět.  Štědrý den u nás, dokud jsme s Jirkou byli sami nebo i minulý rok, vypadal tak, že jsme vstali, posnídali vánočku, kolem poledne k nám přišla rodina, co žije tady v Brně, předali jsme si dárky, popovídali si, poobědvali jsme Kubu a poté co odešli, jsme se s Jirkou koukali na pohádky, balili dárky a pak jsme společně připravovali večeři. Tento rok to tuším bude úplně jiné.  V naší rodině přibyly totiž i další děti, takže se vše přizpůsobí jim.

7. K Vánocům patří samozřejmě i dárky. Máš ráda překvapení nebo si raději vybereš sama? A ráda vybíráš pro druhé nebo se zeptáš pro jistotu dopředu? 

Mám ráda překvapení, pokud člověk ví, čím mě překvapit.  Ale snažím se dávat i tipy. Stále však tak, abych byla ve finále překvapená. Ostatních se na dárky neptám, naštěstí vím, co koho dokáže potěšit.

Děkujeme za rozhovor

  • Pinterest

E-kniha Vánoce v klidu

Pokud byste rády načerpaly ještě trochu více vánoční inspirace, začtěte se také do naší e-knihy Vánoce v klidu. Na třiceti stranách vás provedeme vánočními přípravami od začátku adventu až do Štědrého dne. Součástí knihy jsou také naše vlastní vánoční příběhy a samozřejmostí jsou také fotografie plné vánoční atmosféry. Knihu můžete koupit na našem eshopu Mámami.

  • Pinterest

Vánoční výzva

Pokud chcete letošní Vánoce připravit opravdu v klidu, zapojte se také do naší vánoční výzvy. Nevytvářely jsme ji rozhodně proto, abychom vám přidaly další stres z nesplněných úkolů.

Termíny čtyř úkolů jsme zvolily tak, abyste měla dostatek času vše stihnout i  případě, že děti onemocní a v práci budete muset zůstat celý týden přesčas, protože to je prostě život. Není to ale lákavá představa, mít adventní kalendář letos připravený už 25. listopadu a poslední dárek zabalit nejpozději tři dny před Vánocemi? Chcete se přidat? Tak prostě pojďte do toho.

Markéta Popovičová

Markéta Popovičová

O nás

Kniha v prodeji

Archiv

Pin It on Pinterest