Blog

Rozhovor s fotografkou Andreou Tengler

autor: | 23. 8. 2018 | Rozhovory

Pět žen, pět různých životních situací a pět rozhovorů. Takové bylo léto na našem blogu. Dnes nás čeká ten úplně poslední.

Každý jsme jiný, někdo má rád svůj klid, jiný potřebuje být neustále v jednom kole. A taková ona prostě je. Je akční a miluje to. Jaké to je mít více rozjetých projektů, užívat si čas s rodinou a hýčkat sebe i svůj domov? Na poslední rozhovor nám kývla Andrea Tengler, máma, partnerka, fotografka, markeťačka a nově i majitelka e-shopu MamaPocket shop.

Dá se to všechno vůbec stíhat? Pojďte se začíst. Rozhodně je do čeho. :-)

  • Pinterest

  1. Milá Andy, už nějakou dobu tě sledujeme přes sociální sítě i na blogu. Víme, že jsi žena velmi činorodá a spolu se svým synem Richardem tvoříte společný blog. Ty toho ale stíháš daleko víc, je to tak? Co všechno vlastně děláš?
Jsem hodně hyperaktivní člověk, musím dělat více věcí najednou, jinak mám pocit, že ztrácím čas :-). Kromě blogu se věnuju hlavně focení, influencer marketingu a před 2 měsíci jsem si splnila sen v podobě vlastního podnikání. Od Báry jsem převzala její projekt MamaPocket shop a jsem moc ráda, že se tak stalo. Tomu teď věnuju nejvíce energie a času.
  • Pinterest

2. Jsi na volné noze. Samy víme, že to nemusí být vždy jednoduché, zvláště co se organizace času týče. V jednom tvém článku jsem s obdivem hleděla na všechny nástroje, které používáš k organizaci času.  Jak vlastně vypadají tvé dny a co ti pomáhá si vše zorganizovat? 

Děkuji, ten článek patří k hodně oblíbeným. Vždycky si říkám, že bych měla o těch věcech psát častěji, ale s tím časem pořád bojuju :-). Mám ráda pořádek a to jak v pracovních věcech, tak i doma. Než začnu ráno pracovat, musím mít uklizeno :-). Ráno odvádím Richarda do školky a potom buď běžím na shůzku nebo focení, případně pracuju z domu. Kolem 4 většinou končím a začínám pracovat kolem 9-10 a to klidně třeba do 2 do rána. Po nocích většinou upravuju fotky a vyřizuju e-maily. Tam bych řekla že mám největší problém, odpověďět všem včas a tak jak mám. Chci si na to najít vždycky více času a pak tu odpověď dlouho odkládám. Musím se v tom zlepšit :-).
Ale jsem workoholik, takže mě tohle všechno dobíjí a i když vypadá, že toho mám hodně, tak se brzo spustí další velký projekt na který se už moc těším!
  • Pinterest

3. Jedním z tématu našich základů o tvoření domova byla rutina. Máš své oblíbené rutinní činnosti, které ti zpříjemňují dny? 

Kromě ranního kafe :-) taky nějaké mám. Během dne nachvíli vypnu, jdu se projít, zacvičím si, uklidím. Večer si pak k práci pouštím oblíbené seriály, hlavně Columba a Hercula Poirota, zapálím si svíčku a prací vlastně taky relaxuju :-). Je to totiž radost, když člověk dělá něco co ho baví, všechno je pak jednodušší.

4.Podle fotek víme, že ráda zútulňuješ váš domov. Co pro tebe domov znamená? A je něco, co tě třeba doma moc nebaví? A jak vnímáš svoji roli doma? Co je to hlavní, co bych chtěla svému synovi o domově předat?

Doma je pro mě tam kde jsou kluci. Nejsem fixovaná na konkrétní místo, ráda bych v budoucnu žila jinde než v České republice. Aktuálně si svůj byt hýčkám a obklopuju se tam věcmi, které mám ráda. Nemám ráda chaos, potřebuju mít všechno srovnané a na svém místě. Třeba na koupelnu jsem uplně šílená :-). Richard naše doma miluje, vždycky se těší, ale díky tomu že hodně cestujeme, od malička je zvyklý spát jinde než u “nás doma” není na něj stejně jako já fixovaný. Myslím, že by přestěhování zvládl uplně v pohodě.
  • Pinterest

5. Umíš odpočívat? :-)

Někdy i spím :)) Ne, dělám si legraci. Odpočívám s Richardem a já si pro sebe čas vždycky najdu. Mám kolem sebe úžasnou rodinu a přátelé, jsou moji velkou oporou. I když bydlí naši daleko a já tady nemám hlídání, vím že jsou tady vždy pro mě. V Praze jsem si rychle našla kamarádky, které mi hodně pomáhají. Já si o pomoc neumím říct, ale vím, že jsou tady, i když jsou někteří daleko. Nejsem člověk který veřejně vyjadřuje city, myslím, že by za to měli mluvit činy, ale jestli to někdo z nich bude číst – Děkuju, že vás mám!
  • Pinterest
Díky moc za rozhovor a za tvůj čas
Určitě by vám neměly uniknout ani další rozhovory s Markétou Baletkovou, Zuzanou Čuhaničovou, Nikou Macinskou a Gabrielou Bartošovskou.
Míša Kramolišová

Míša Kramolišová

O nás

Kniha v prodeji

Archiv

Pin It on Pinterest