Blog

Léto v plném proudu

autor: | 16. 8. 2018 | Domov

Léto a prázdniny. Dvě slova, která nám dávají pocit svobody, možnost víc cestovat, objevovat, žít víc venku než uvnitř. Sociální sítě praskají v množství fotek z dovolených a výletů. Občas nás to může až štvát, že doma nic nestíháme, protože ať už jsme doma s dětmi nebo chodíme do práce, tak i k večeru raději vyrážíme k vodě nebo do lesa, kde je teplota přeci jen snesitelnější.

Nechce se nám vařit a uklízet už vůbec ne. Možná žijeme v turnusech od soboty do soboty, přebalujeme dětem i sobě kufry a návraty domů bývají z cest stejně hektické jako odjezdy. Někdo  tráví celé léto na chalupě, sklízí úrodu a zavařuje. Život v létě je prostě bohatý a plný. Možná proto, abychom měli v zimě na co vzpomínat, až si budeme mazat na chleba tu domací meruňkovou marmeládu a prohlížet fotky z cest nebo plánovat další letní dovolenou.

  • Pinterest

Pokud právě teď zažíváte to, co jste si v zimě a na jaře vysnili, je to krásné a přeji, ať se vydaří i zbytek léta. Jestli se ale z vašeho léta stal hektický maraton, kdy přejíždíte z jedné dovolené na druhou, ale odpočatí moc nejste, zkuste si ten zbytek léta vychutnat opravdu po svém. Vyhraďte si třeba pár dní, večerů, kdy budete třeba jen koukat do zeleně, nepřemýšlet nad plevelem kolem domu nebo nad tím, jaký výlet byste ještě rádi stihli. Sama vím, že to není vždy jednoduché. Jakmile přijde teplo, chci ho využiít na maximum a je mi hrozně líto být doma. Ono to je v centru města v létě docela výzva.

Jsem moc vděčná, že jsem mohla zažít naordinový odpočinek a vyrazit jen ve dvou do lesů a za dobrým jídlem. Ten čas jsme využili opravdu jen k tomu, abychom odpočívali a nabírali síly. Znamenalo to třeba, že jsme si po dlouhé snídani šli zase lehnout. Žádné výlety, výšlapy a plánování. Chvíli jsme nemuseli nic. A to je někdy tak potřeba. Pokud máte malé děti, asi mi rozumíte.

Rekapitulujte, vzpomínejte a nebo prostě jen buďte.  Léto je jedinečný čas, tak jako každé období. Má nás nabít a dodat sil do toho, co nás čeká v novém školním roce, ne nás vysát. Na to nám bude bohatě stačit první školní týden. Pokud vás ale naopak pořádná aktivita a fyzický výkon naopak nabíjí, tak směle do toho. Každý jsme jiný a je dobré, když sami víme, co je pro nás nejlepší. :-)

A když už si třeba jednou v klidu sednete, zkuste si k tomu dát třeba právě ledový čaj. Letos u nás prostě frčí a naše děti ho také zbožňují.

  • Pinterest

Budete potřebovat:

7 lžiček sypaného čaje roiibos

2 litry vody

2 lžíce medu

šťáva z jednoho citrónu

led

plátky citrónu, lístky meduňky (nemusí být)

Uvařte půl litra vody, kterou zalijete čaj. Po dvou až čtyřech minutách sceďte. Ochuťte medem a dolijte 1,5 litrem studené vody. Dochuťte citrónem. Nechte vychladit v ledničce a podávejte s ledem.

  • Pinterest

  • Pinterest

Podpořte nás v soutěži Maminka roku

Věříme, že si užíváte léto a prázdniny stejně jako my, a že právě v těch volných chvílích si tvoření domova vychutnáváte ještě daleko víc, než ve školním roce. Pokud byste si nějakou tu volnou chvilku našly i pro nás a daly nám svůj hlas v soutěži Maminka roku, ve které celé léto soutěžíme, budeme moc rády. O tom, proč jsme se do soutěže vůbec přihlásily, si můžete přečíst v tomto článku. A i když to vypadá, že první místo a s ním i výhra v podobě spolupráce s redakcí časopisu, jsou pro nás uzavřené, vážíme si každého vašeho hlasu i vaší podpory. Děkujeme, že jste v tom s námi.

Míša Kramolišová

Míša Kramolišová

O nás

Kniha v prodeji

Archiv

Pin It on Pinterest