Blog

Naše prázdninové tvoření domova a další báječná oslava

autor: | 19. 7. 2018 | Domov, Rodina

Prázdniny na blogu jsme rozhodly udělat oddechové. Pro nás, ale i pro vás. Podle vašich reakcí se zdá, že letní série rozhovorů byla trefa do černého a máme z toho velkou radost. První dva rozhovory s Markétou a Zuzkou už máme za sebou, celkem nás čekají do konce prázdnin ještě tři. Říkaly jsme si ale, že by vás možná zajímalo i to, jak my samy trávíme léto a prázdniny. Musíme se přiznat, že první dva články jsme naplánovaly už koncem června, abychom mohly obě frnknout vstříc prázdninovým dobrodružstvím. Zatímco Míša s rodinou dělala výšlapy na Malé Fatře, my jsme se vydali chalupařit na jih Moravy. A bylo krásně. Celé dva týdny jsme si užívali sbírání meruněk a zavařování marmelády, pečení kynutých koláčů, dlouhých večerních rozhovorů u vína, čtení a procházek do polí a vinic. Pokud by vás zajímalo víc z našich prázdninových dní, můžete sledovat naše instagramové profily @marketa_mamami a @misha_mamami.

  • Pinterest

Já jsem se za celé ty dva uplynulé týdny vůbec nezastavila. Od rána do večera jsem chystala snídaně, svačiny, obědy, odpolední kávy, koláče, zmrzliny a večeře. Střídaly se u nás sousedské návštěvy z okolí, které tam přinesly mísu angreštu, tam zase čerstvé svatební koláče. A celé ty dva týdny jsem si doslova vychutnávala radost z toho, že mám domov, který můžu tvořit. I ve chvílích, kdy vlastně nejsem doma. Všechny ty uvařené polévky, večerní pomazánky i čistě vyprané prádlo sušící se na zahradě, uvařené konvice kávy a hrníčky seřazené na táce, mají pro mě osobně daleko větší význam, než jakákoli jiná práce, kterou jsem kdy dělala nebo dělám. A když se rozhlédnu kolem sebe, vždy si znovu uvědomím, že teď je moje místo především tady. DOMA. A že tu mám ještě spoustu práce, kterou chci udělat pořádně. Už jen proto, že nikdo jiný mě v ní nemůže nahradit. Na rozdíl od všech ostatních. 

  • Pinterest

Jak jsme slavili naše báječné sedmdesátiny

Ty krásné první dva týdny prázdnin jsme ukončili sobotní oslavou „sedmdesátin“, které jsem slavila dohromady s mým mužem. :) Tým Mámami (a nejen ten), se tak po dvou týdnech opět sešel jak jinak, než u další báječné oslavy. A že báječná opravdu byla. V počtu devíti dospělých a sedmi dětí jsme si užili celé odpoledne i dlouhý večer při milém povídání, grilování i koštování dobrého vína. Děti si užily spaní ve stanu a špitání do půlnoci a my krásný večer pod valtickým nebem. Jediné mínus celé oslavy, byla ta příliš krátká noc, kterou nám děti ukončily o půl šesté ráno nadšeným výskotem a radostí z nového dne. My dospěláci jsme sice tak radostně u ranní kávy nevýskali, spíš jsme na sebe dost ospale mžourali.  Všichni jsme u toho stolu ale seděli  s vděčností za to, jaký život máme a co všechno jsme v něm už dostali.

  • Pinterest

Bruschetty s grilovanou cuketou a pomazánkou ze sýru feta

A jaká by to byla oslava bez dobrého jídla. Pokud náš blog čtete už nějakou dobu, určitě vám neuniklo, že jídlo i oslavy jsou naše velká radost. Vzhledem k počtu hostů, ale i s ohledem na to, že oslava trvala od časného odpoledne až do nočních hodin, bylo třeba přípravu nepodcenit. Hlavním jídlem dne bylo společné grilování, na uvítanou jsem ale pro hosty připravila dva druhy jednohubek, po kterých se jen zaprášilo. Klasickou rajčatovou bruschettu jistě znáte, ale o recept na bruschettku s grilovanou cuketou se s vámi ráda podělím, protože to rozhodně stojí za to.

Suroviny:

2 francouzské bagety

2 malé cukety

1 citrón

sýr feta

2 lžíce olivového oleje

lístky máty

prosciutto

Postup: 

Bagety nakrájejte na plátky, potřete lžící olivového oleje a opečte v troubě. Cuketu nakrájejte na tenké plátky (nejlépe škrabkou), mírně osolte a nechte chvíli marinovat ve směsi citronové šťávy a zbylé lžíce oleje. Potom plátky naskládejte na plech a ogrilujte v troubě. Mezitím do směsi šťávy a oleje přidejte sýr feta, spolu s pokrájenými lístky máty a vidličkou rozmačkejte tak, aby se vše spojilo v hladkou pastu. Opečené bagetky potřete sýrem, položte na něj kousek šunky a cuketu a ozdobte lístkem máty.

  • Pinterest

Podpořte nás v soutěži Maminka roku

Věříme, že si užíváte léto a prázdniny stejně jako my, a že právě v těch volných chvílích si tvoření domova vychutnáváte ještě daleko víc, než ve školním roce. Pokud byste si nějakou tu volnou chvilku našly i pro nás a daly nám svůj hlas v soutěži Maminka roku, ve které celé léto soutěžíme, budeme moc rády. O tom, proč jsme se do soutěže vůbec přihlásily, si můžete přečíst v tomto článku. A i když to vypadá, že první místo a s ním i výhra v podobě spolupráce s redakcí časopisu, jsou pro nás uzavřené, vážíme si každého vašeho hlasu i vaší podpory. Děkujeme, že jste v tom s námi.

  • Pinterest

Markéta Popovičová

Markéta Popovičová

O nás

Kniha v prodeji

Archiv

Pin It on Pinterest