Blog

Krásná i doma. Záleží na tom? 4 důvody, proč být krásná i doma

autor: | 3. 5. 2018 | Domov

Krásná i doma. Záleží na tom? Poslední tři měsíce jsme se na blogu věnovaly péči o domov. Psaly jsme o rutině, jídle i úklidu, tedy o třech základních oblastech každého domova. Domov ale netvoří jen skvěle zvládnutá organizace, plánování, uklizené místnosti ani dobré jídlo. To, co doopravdy dělá domov domovem totiž ve skutečnosti není něco, ale někdo. A vy už teď jistě víte, kam míříme, milé ženy. Ten, kdo je duší vašeho domova, kdo mu dodává atmosféru, kdo dokáže věci měnit a posouvat, jste totiž právě vy. A proto květnové články věnujeme právě vám všem, krásné a úžasné ženy.  A na co jiného se v květnu zaměřit než na to, proč a jak být krásná (nejen) doma.

Vždy když začínáme nové téma, dáváme si malý cíl, ke kterému bychom na konci měsíce chtěly dojít. Ani tentokrát tomu není jinak, ale ten cíl není vůbec malý. My bychom si totiž moc přály, aby na konci měsíce váš domov doslova zářil. Abyste jej rozzářily vy samy. Svojí krásou, ženskostí a jedinečností. Doufáme, že muži, kteří náš blog pravidelně čtou, se teď neurazí, ale všechny květnové články budou věnovány právě a jen ženám a budou proto psány i v ženském rodě. To ale samozřejmě vůbec neznamená, že by si je pánové nemohli přečíst také. :)

Krásná i doma. Záleží na tom? Aneb čtyři důvody, proč být krásná i doma

Naladěná na krásu

Když jsem ještě chodila do práce, šlo to docela snadno. Každý den se hezky obléct, navonět, upravit. Ne, že bych byla nějaká odbornice v líčení či oblékání, ale situace to tak nějak vyžadovala. Horší to bylo, když jsem se ocitla doma na mateřské. Najednou nejen, že situace žádnou převratnou péči o sebe nevyžadovala, ona ji s věčně uplakaným miminkem na rukách ani moc nedovolala.

Tepláky a tričko byly mým novým každodenním „outfitem“. Jenže jak plynul čas, došlo mi, že doma trávím naprostou většinu svého času. Postupně jsem začala daleko víc přemýšlet o tom, jak to vypadá u nás doma, ale čím dál víc jsem řešila i to, jak vypadám já sama. A čím víc jsem hýčkala náš domov, tím méně často jsem na sebe natahovala ty staré tepláky. Až jsem je jednou prostě vyřadila ze své skříně úplně.

Vzpomínáte si ještě na priority, o kterých jsme mluvily někdy na začátku našeho blogu. Ano, stejně jako když pečujeme o náš domov, i v péči o sebe samou jsou důležité priority.

Pokud pro vás bude váš domov něčím důležitým, pravděpodobně pro vás bude důležité i to, jak se v něm cítíte vy sama. Pokud budete doma ráda trávit čas, bude pro vás důležité i to, jak ho trávíte, jak váš domov vypadá a jak vypadáte vy sama.

A pokud ještě stále nevíte, PROČ vlastně byste měla být krásná a šik (nejen) doma, mám tu čtyři dobré důvody, proč se nad tím aspoň zamyslet.

Šálek kávy v ruce
  • Pinterest

Krásná i doma

První dobrý důvod jste VY SAMA

Pokud vám v hlavě právě naskočila ta automatická myšlenka o marnivosti, zkuste ji prosím zase co nejdřív odehnat.

Vy sama jste totiž opravdu tím nejlepším důvodem, proč se o sebe starat. Když jsme psaly o ranní a večerní rutině, psaly jsme také o vděčnosti. Psaly jsme o tom, že když budeme každé ráno vstávat a večer usínat s vděčností, budeme se na svět dívat jinak. Stejné je to i s péčí o sebe samu. Narodila jste se jako žena. Od podstaty krásná. Když o sebe ale nebudete dbát, v podstatě tím říkáte „Na mně nezáleží. Je jedno, že jsem na světě“. Pokud nad péčí o sebe začnete ale více přemýšlet, rychle vám dojde, že tím, jak se o sebe staráme, můžeme vlastně každý den říct beze slov „Děkuji“.

Děkuji za to, že JSEM.

A co vy? Jste opravdu vděčná za to, že jste?

Možná vám ženskost a krása nejsou tak vzdálené, jen úplně nevíte jak vlastně na to. Možná se děsíte, že byste měla od zítra začít nosit červenou rtěnku, která se vám tak strašně nelíbí nebo na sebe plácat make-up, na který máte alergii. Fyzickou i duševní. O tom to ale vůbec není. Začít se starat sama o sebe je v první řadě především o nastavení našeho vlastního myšlení.

Krása má spoustu různých podob. Bylo by velmi snadné, ale taky hodně špatné říct, že jedině červená rtěnka a make-up jsou tou nejlepší cestou ke kráse, stejně jako je špatné říct, že jedině bez líčení je žena krásná. Univerzální krása totiž neexistuje. To, co se nelíbí nám, může totiž druhému připadat nádherné.

O různých podobách krásy a cestách k ní budeme psát na blogu celý květen, takže se máte rozhodně na co těšit. Pro začátek ale stačí, když uděláte jednu důležitou věc.

Na začátku jde totiž vždy především o nastavení našich myšlenek tak, abychom na vlastní krásu NEREZIGNOVALY, abychom byly nastavené každý den tak, že nám záleží na tom, jak se cítíme a jak vypadáme. To pro začátek úplně stačí.

Druhý dobrý důvod je VÁŠ MUŽ

Víte, že vašemu muži se úplně na začátku vašeho vztahu podlamovala kolena pokaždé když vás viděl?

A víte proč? Ano, připadala jste mu jednoduše KRÁSNÁ. Taková jaká jste. Byla jste tou jedinou, kterou viděl v záplavě všech ostatních. Výjimečná a dokonalá. Je jasné, že po letech prvotní chvění poněkud opadne, ale úplně zmizet by nemělo nikdy. Jistě, život přináší mnohé zvraty, ale to rozhodně není důvod přestat se snažit.

Možná si to po letech společného soužití už tolik neuvědomujete, ale pravda je, že váš muž stále touží mít vedle sebe krásnou ženu. To neznamená, že by netušil, že se vaše postava po dětech i vlivem času změní. Neznamená to, že by počítal každou vaši vrásku nebo šedivý vlas. Věřte ale, že mu záleží na tom, jestli se o sebe staráte, jak se oblékáte, jak se nosíte, jak voníte. Muži (a nemyslím to teď ani trochu zle), jsou od přírody nastavení vizuálně. (A to je dobře, protože my jsme zase nastavené na tu krásu). A když se tyhle dvě věci spojí, vznikne něco skvělého! :)

I tím, že o sebe budete dbát, dáváte najevo, že vám na sobě záleží. Že vám záleží na něm. Že vám záleží na vašem vztahu. Nezapomínejte na to.

Květiny pro krásný domov
  • Pinterest

Krásná květina pro váš domov

Třetí dobrý důvod jsou VAŠE DĚTI

Pro vaše děti jste jedním slovem bohyně. Jste tou nejúžasnější a nejkrásnější osobou, kterou ve svém životě mají. Všichni víme, že v určitém bodě se toto vnímání poněkud zlomí, ale nebudeme předbíhat. :)

Pro vaše děti JSTE KRÁSNÁ. I když jsou vaše děti tak úžasně nekritické, neznamená to, že nevnímají to, jak se vnímáte vy sama. Jak se o sebe staráte vy sama. Jakým způsobem (ne)přijímáte komplimenty. Ano, vaše děti vás možná znají lépe, než vy sama. A všechno co vidí a slyší, do sebe nasávají jako houby. Tohle je opravdu jen na vás. Vy sama si musíte říct, jak chcete, aby vaše děti vnímaly krásu. Jak své dcery budete učit pečovat o svoji ženskost a jak naučíte své syny ženskou krásu oceňovat.

V tomto směru opravdu tolik nezáleží na tom, co budete říkat, ale především na tom, co budete sama dělat. A nezapomeňte, že není nikdy dost brzy na to, s tím začít. Už za pár let totiž vaše holčičky budou stát před zrcadlem a ptát se vás, jestli jim to sluší. Co jim odpovíte? Jak zareagujete? A budou vám věřit, když vy sama sobě nevěříte?

Čtvrtý dobrý důvod jsou LIDÉ KOLEM VÁS

Ať už si to připouštíte nebo ne, to jak vypadáte, jak se chováte, jak se nosíte, jak voníte, jak se usmíváte, to všechno není jen vaše soukromá věc. Tím vším totiž sama o sobě mnohé prozrazujete lidem okolo vás. Ať už se o sebe staráte nebo ne, vždy tím dáváte lidem kolem sebe určitý signál. Jaký ten signál bude, záleží jen na vás. Možná si říkáte, že na vás přece nezáleží, že si toho stejně nikdo nevšimne, když se pěkně oblečete, že se v davu lidí stejně ztratíte.

Buďte ale sama k sobě upřímná. Díváte se vy kolem sebe? Stalo se vám někdy, že jste šla po ulici a zahlédla ženu, která vás na první pohled něčím tak zaujala, že jste se za ní musela otočit? Možná vás to vnitřně rozhodilo. Možná jste pak trochu posmutněla, že sama nejste ta, za kterou by se někdo otočil. Možná jste někde uvnitř ucítila píchnutí o tom, jak je život nespravedlivý.

I vy jste ale někdo, kdo může být inspirací pro někoho dalšího. Možná, že když si konečně koupíte ty červené lodičky, o kterých tajně sníte už pět let, inspirujte tím nějakou další ženu k tomu, aby se zamyslela nad tím, jak o sebe pečuje.

Nebojte se dělat změny, třeba i ty nejmenší. Nikdy nevíte, koho ve svém životě potkáte a komu ten jeho ovlivníte. Inspirace není nikdy dost. Nebojte se jí sama být.

Krásná nejen doma
  • Pinterest

Seznam blogpostů

 Každodenní péče o vnitřní krásu

Když už mluvíme o kráse a péči o sebe, nemůžeme zapomenout na krásu vnitřní. I o tom je být krásná i doma. I když naše květnové články budou věnované převážně péči o náš zevnějšek, nezapomínejme ani na to, jak o sebe pečujeme uvnitř.

Pravda totiž je, že to o čem přemýšlíme, jak žijeme, co nás trápí, z čeho máme radost, všechno, co závidíme, (ne)přejeme, co nás vnitřně užírá, jaké máme životní postoje, jak řešíme problémy, to všechno se dřív nebo později odrazí i v naší tváři. Pečovat o svoji vnitřní krásu je stejná (vlastně možná daleko větší) dřina a celoživotní práce jako péče o tu vnější.

Už ale tušíte, jak nádherná můžete být, když nebudete zapomínat ani na jednu z nich?

Život v rovnováze

I když na blogu budeme celý měsíc řešit téma krásy, neznamená to, že bychom se už neměly zabývat ničím jiným než svým vzhledem. Máme za to, že jakýkoli extrém v našem životě je vždy špatně. A netýká se to pouze krásy. Vždy, když se ve svém životě vychýlíme na jednu stranu, vše ostatní se pořádně rozhoupe.

Proto je v našich životech tak důležitá rovnováha. Proto píšeme, že rezignovat na péči o sebe může být stejně destruktivní jako strach vyjít ven nenalíčená.

Když se budete snažit žít každý den v rovnováze, když budete denně pečovat o svoji vnější krásu, stejně jako o tu vnitřní, právě v té chvíli začnete opravdu zářit. A to hodně do dálky. 

Pojďte se na tu cestu plnou krásu vydat společně s námi. Možná už za měsíc budete tou ženou, za kterou se budou lidé na ulici otáčet. :)

Cítíte se krásná i doma? A záleží vám na tom?

útulný koutek se stolem a knihou v obývacím pokoji
  • Pinterest

Kniha Zamilujte si svůj domov

Kniha Zamilujte si svůj domov

Záleží vám na tom, jak se cítíte a vypadáte? Je pro vás vaše krása každodenní součástí vašeho života i domova? Nebo s ní naopak z jakýchkoli důvodů stále bojujete? Možná si ale ani neuvědomujete, jak úzce souvisí vnímání vlastní krásy s tím, jakým způsobem tvoříme také vlastní domov. Právě proto jsme v naší knize Zamilujte si svůj domov věnovaly celou kapitolu právě a jen ženské kráse.

Markéta Popovičová

Markéta Popovičová

O nás

Kniha v prodeji

Archiv

Pin It on Pinterest