Blog

Jak si zorganizovat potraviny v kuchyni a ve spíži

autor: | 16. 4. 2020 | Organizace, Top články

Vymyslet, sepsat, nakoupit, uložit, uvařit, uklidit, doplnit. A znovu. Koloběh potravy je zkrátka nekonečný. Zvlášť, když máme doma spoustu dalších strávníků. Pokud je i na vás role vrchního zásobovače a kuchařky, možná jste z těchto rolí po pár týdnech karantény dost unavená. Zvlášť pokud toto nejsou jediné role, které zastáváte. V těchto chvílích je třeba ulehčit si, co to jde. Ať už se jedná o univerzální seznam potravin, dvoutýdenní jídelníček, který točíte pořád dokola, případně připravujete jídlo na víc dní. Vše se dnes počítá, protože hlavním cílem těchto jarních týdnů a měsíců je „zvládnout to“. Jedním z bodů, jak si ulehčit život v kuchyni je i organizace potravin. Víte, jak si jednoduše zorganizovat potraviny v kuchyni a ve spíži?

Jak si zorganizovat potraviny v kuchyni a ve spíži

Všichni víme, že jídlo je potřeba někam uložit. Používáme lednici, spíž, skříně nebo poličky. I když ale máme vyhrazené místo na naše potraviny, stejně se nám ne vždy podaří uspořádat si je tak, abychom se v nich opravdu vyznaly. Jak docílit toho, abychom v kuchyni vždy našly to, co zrovna potřebujeme a nemusely se neustále přehrabovat ve v poličkách nebo skříňkách a špačkovat, že ten pudink tu přece někde musí být, vždyť jsme ho přece nedávno kupovaly. Máme pro vás tři tipy, díky kterým si můžete své potraviny zorganizovat snadno a jednoduše.

 

Obsah článku:

Rozdělte si potraviny na zóny

Najděte si vhodné nádoby

Najděte si svůj styl skladování

 

Rozdělte si potraviny na zóny

Ráda byste  si chtěla zorganizovat potraviny, ale máte je  na více místech. Ať už máte potraviny kdekoli, nejjednodušší je rozdělit si je na několik zón. Určete si poličku nebo skříňku, kde budete mít luštěniny, vytvořte si koutek, kde budete mít věci na pečení a nebo místo, kam vždy sáhnete po olejích a octech. Pokud máte věci uložené tak nějak různě všude možně, je pro vás vaření a příprava jídla o dost komplikovanější. A proč si život ještě více komplikovat, když si ho můžeme ulehčit?  Vytvořte si své zóny, které budou pro vás logické a budou odrážet váš život v kuchyni. Díky jednotlivým zónám bude vaše příprava nejen jednodušší, ale také budete mít hned přehled o tom, kolik potravin ještě máte a co je případně potřeba nakoupit.

uspořádání potravin ve spíži a kuchyni
  • Pinterest

potraviny v kuchyni

Najděte si vhodné nádoby

Pokud máte vytvořené zóny, najděte si nyní vhodné nádoby na uložení. Při vybírání se zaměřte na to, aby pro vás uložení potravin bylo opravdu praktické a nápomocné. Nemusíte hned kupovat 10 nových dóz. Projděte si svoje zásoby, proberte i krabičky a sklenice, které vám zůstaly od okurek, sušenek nebo marmelád a zkuste je využít třeba jako úložné dózy. Zvažte také, zda se vám jednotlivé dózy nebo boxy dobře otevírají a nebo vás spíš každé otevření nerozčílí. Kromě dóz můžete na určité potraviny využít i různé plastové nebo jiné boxy, ve kterých budete mít uložené menší a drobnější potraviny. Berte i v úvahu, zda potraviny pokládáte na poličku nebo schováte do zásuvky. Každé úložné místo má svá specifika, výhody i nevýhody a je dobré vzít je v potaz.

 

Najděte svůj styl skladování

S oběma předchozími body souvisí  ten poslední. Najděte si svůj styl. Každá jsme trochu jiná. Jedná dbá na vizuální stránku a kochá se otevřenými policemi a srovnanými dózami. Druhá má raději vše schované v jednotlivých boxech a je ráda, když ji „ruší“ co nejméně vizuálních vjemů. Někdo miluje popisky všeho druhu a všechny dózy a boxy si popíše, jinému zase cedulky přijdou naprosto zbytečné. Nenechte se natlačit do stylu, který je třeba zrovna trendy na sociálních sítích. Nejprve se zamyslete nad tím, kdo jste vy a co vám vyhovuje.

 

Nejste na to sama

Váš domov je o vás a vaší rodině. Pokud budete vědět, jaký styl organizace vám vyhovuje, bude pro vás i jednodušší zorganizovat si svůj domov. A mít zorganizovanou kuchyni je opravdu velkou úlevou. Pokud toužíte po tom mít svoje potraviny v kuchyni a ve spíži konečně zorganizované, přehledné a přesně podle vašeho stylu, jen nevíte pořád jaký vlastně je, rády vám s tím pomůžeme. Ono totiž ne nadarmo platí víc hlav, víc ví. Proto jsme na pomoc rovnou dvě a navíc každá organizujeme své domovy trochu jinak. Proto vám nebudeme nutit jeden jediný styl. Naším cílem je naopak najít ten nejlepší styl organizace přesně pro vás. Jedině tak se budete doma cítit opravdu jako doma.

jak uspořádat potraviny v kuchyni
  • Pinterest

olej a ocet

A jak vám můžeme konkrétně pomoci?

  1. Podíváme se na vaši kuchyň z nadhledu a pomůžeme rozklíčovat to, co potřebujete nejvíce
  2. Pomůžeme vám najít a definovat váš styl, díky kterému se budete cítit konečně doma
  3. Podle vašich preferencí vám navrhneme nejen způsob uložení potravin, ale i konkrétní úložné systémy, které vám zjednoduší váš život kuchyni
  4. Navrhneme vám postup, díky kterému pro vás bude uspořádání kuchyně i spíže  radostí a ne otravnou činností
  5. Ušetříme vám velké množství času, které byste strávila nad vymýšlením nového systému

Chcete si konečně v klidu doma uvařit a vše jednoduše uklidit?

Už vás nebaví se pořád přehrabovat v šuplících a uklízet vysypané pytlíky?

Udělejte první krok k vaší vysněné kuchyni!

 

  • Pinterest

On-line konzultace

Máte v hlavě několik variant uspořádání a nevíte, jaká je ta pravá? Ráda byste si pořídila úložné dózy, ale nejste si jistá, zda vám nakonec budou vyhovovat? Pak je pro vás ideální On-line konzultace, kde můžeme vše v klidu probrat a najít vhodné řešení.

 

Virtuální organizace

Nebo naopak vůbec nevíte, kde začít a chcete mít před očima  kompletní návrh organizace spíže nebo kuchyně?  V tom případě je pro vás ideálním řešením Virtuální organizace, díky které získáte návrh organizačního řešení a také nákupní seznam produktů.

 

  • Pinterest

 

E-mailový klub

Nechcete přijít o žádný z příštích článků? Chcete být informovaní včas o novinkách, které chystáme? Pak se přihlaste do našeho e-mailového klubu.  Členství v klubu vás k ničemu nezavazuje a z klubu se také můžete kdykoli zase odhlásit.

 

Míša Kramolišová

Míša Kramolišová

O nás

Kniha v prodeji

Archiv

Pin It on Pinterest