Blog

Blog Mámami v semifinále soutěže Maminka roku

autor: | 24. 6. 2018 | Nezařazené

Je to zrovna letos v červnu šest let, co jsme zveřejnily prvních pár nesmělých článků na náš původní blog s názvem Od hlavy až k patě. A od té chvíle jsme se chtě nechtě zařadily mezi blogerky. Jediné, kam jsme se nikdy moc nezařadily, byla nějaká speciální kategorie. Nepsaly jsme ani „fashion“ blog dokonce ani „mama“ blog a nezařadily jsme se ani mezi tolik oblíbené „food“ blogy. Psaly jsme o všem, čím jsme zrovna žily. Když jsme pak na podzim roku 2014 založily náš eshop Mámami, blog šel přirozeně trochu stranou. Nikdy jsme se blogování ale nevzdaly úplně.

Jak šel čas, zjistily jsme ale, že je to právě psaní a focení, které nám dává mnohem hlubší smysl, než balení balíčků (i když i to jsme dělaly vždy pečlivě a s láskou). Možná to šlo trochu proti zdravé logice, protože balením těch balíčků, jsme si přece jen vydělaly nějaký ten peníz. Blog je ale celou dobu čistě nezisková záležitost. Nezisková, ale srdcová. Snad i díky tomu jsme se dostaly až do semifinále soutěže Maminka roku. Právě o tom, jak jsme k soutěži přišly a proč jsme se rozhodly do ní jít, jsme sepsaly tento bonusový článek.

Soutěžit? To není nic pro nás

Na úvod na sebe musíme prozradit jednu věc. Ani jedna nejsme soutěživý typ. Honby za pokladem nebo týmové soutěže nás už v dětství nechávaly celkem chladnými. Na druhou stranu se ale od dětství učíme, že pokud má něco smysl a my pro to můžeme něco udělat, pak bychom to udělat měly. Nečekat na to, až s tím začne někdo jiný, ale prostě jít a udělat to samy. I když to bude znamenat velké množství práce s často nejistým výsledkem.

Ale zpátky k soutěži. Jen těch blogerských je dnes už celá řada. Nás a náš blog zatím všechny úspěšně minuly. Ne, že bychom nikdy o žádné neslyšely nebo jimi snad opovrhovaly, ale nikdy jsme v žádné z nich pro nás a náš blog neviděly právě ten smysl. Až loni na podzim jsme se konečně odhodlaly, že bychom se přece jen mohly do jedné přihlásit. Když jsme tedy konečně otevřely webovou stránku, na které bychom se přihlásily, zjistily jsme, že předchozí den se uzavřely přihlášky. Stránku jsme tedy zase zavřely a energii jsme místo do soutěže, věnovaly přípravě naší e-knihy Vánoce v klidu. A podle reakcí čtenářek si myslíme, že to nebyl vůbec marný čas. :)

Chystáme soutěž, nechcete se přihlásit?

Na konci roku jsme zavřely brány našeho původního blogu a spustily nový. Od ledna jsme se pak už prakticky nezastavily. Šest měsíců, pět témat, každý čtvrtek jeden článek. Fotky, texty, tvorba obsahu na sociální sítě, samostudium. Spousta práce za každým jedním článkem.  Příprava kurzu, který se nakonec nekonal (i to se stává), příprava prázdninových článků, plány na podzim a zimu. A někde v tomhle „švunku“ nám jedno květnové odpoledne pípla na instagramu zpráva z redakce časopisu Maminka s dotazem, zda se nechceme zkusit přihlásit do připravované soutěže Maminka roku. Bum. To jako fakt? My? Co bychom tam dělaly? Nový blog píšeme sotva půl roku. Na druhou stranu radost. Někdo si té půlroční práce fakt všiml. Je vidět. Téma DOMOV je vidět a zaznívá čím dál častěji. Pořád ale ještě ne úplně dost. No tak jo, jdeme do toho. Šance jsou sice malé, ale zkusíme to.  Sepsat příběh (to by nám šlo) a pak už jen čekat. Další zpráva. „Gratulujeme, jste v semifinálové desítce!“

A tak tam jsme, milí čtenáři. Pro nás samotné je už jen ta desítka obrovský úspěch. Ze stovek přihlášených jsme mezi vybranými deseti. Pro nás je to opravdová odměna za naši práci. Věřte, že jinak těch odměn opravdu nemáme moc. Pracujeme z vlastní píle, z vlastního rozhodnutí a odhodlání, protože věříme, že naše práce smysl má. A naší největší odměnou jsou pak vaše zprávy, které nám posíláte, příběhy o tom, jak se i díky našemu blogu a našim článkům, mění vaše domovy i vy samy.

  • Pinterest

Proč hlasovat pro náš blog?

Náš příběh oslovil porotu a my jsme se dostaly do semifinálové desítky. Teď už je ale náš další osud v soutěži hlavně na vás. Jsme si moc dobře vědomé toho, že naše základna fanoušků a čtenářů je zatím stále poměrně malá (aspoň podle měřítek sociálních sítí). Moc dobře taky víme i to, že náš blog i celé téma není a nikdy nebude zapadat středního proudu a ani to není náš cíl.

Co tedy náš cíl je, proč jsme se rozhodly do soutěže vůbec jít a proč byste nám vy měli dát svůj hlas?

Nebojíme se být inspirací

Vy náš blog a naši práci už znáte, dost možná vás naše články inspirují. Možná je ale i ve vašem okolí někdo, kdo právě teď řeší, jak svůj domov a domácnost uchopit a třeba i náš blog by pro něj mohl být povzbuzením a inspirací, kterou právě teď potřebuje. Právě s myšlenkou povzbudit a inspirovat jsme náš blog v lednu zakládaly a máme radost, že se ji daří naplňovat. Máme totiž za to, že inspirace není nikdy dost.

Máme odvahu jít proti proudu

Být ženou, manželkou a mámou není snadné a tlak okolí, které více či méně nápadně diktuje, co všechno bychom měly správně umět a zvládnout, nám to nijak zvlášť neulehčuje. Rády bychom do toho světa plného nároků vnesly i trochu toho ujištění, že každá žena je dostatečná, bez ohledu na dosažené úspěchy nebo aktuální životní roli. Stejně tak bychom rády vnesly povzbuzení, že to jsou leckdy právě ty malé a každodenní činnosti, které mají hluboký význam v našich životech, a že je možné je dělat s láskou a radostí. Moc rády bychom také mezi všechny ty články, které jako běžné pojmy zmiňují rozvody či střídavou péči, přidaly i ty, které řeknou, že rodina má hodnotu i ve 21. století a stojí za to o ni bojovat, i když to někdy bolí.

Víme, že i kapka v moři má velký význam

Téma rodiny a domova v nás rezonuje už pár let. Dlouho jsme hledaly blog, který by byl podobný tomu našemu. Nenašly jsme jej, a tak jsme se rozhodly začít ho psát samy. I proto víme, že jsme tak na blogové scéně s naším tématem zatím asi jako kapka v moři. Taky ale moc dobře víme, že jsou to právě kapky, které tvoří celé moře a my té naší kapce jednoduše věříme. :)

Jsme připravené jít dál

Je nám jasné, že jsme si nevybraly snadnou cestu, víme taky, že ani prohra, ale ani výhra v nějaké soutěži, nevypovídá nic zásadního o naší práci ani o nás samotných. I tuhle soutěž bereme především jako cestu, která nás, ale především náš blog může posunout o kus (a možná i velký kus) dál. Pokud se na to díváte stejně a rádi byste podpořily naši práci, náš blog a hodnoty, o kterých jsme psaly, pak budeme moc rády, když nám pošlete svůj hlas.

Kdo ví. Možná to bude právě ten váš hlas, který pomůže tomu, že se o tvoření domova znovu bude v naší společnosti mluvit s respektem, uznáním, a také nadšením, které si jistě zaslouží.

Jak hlasovat

Pokud jste dočetli až sem a máte pocit, že byste nás rádi podpořili, jen nevíte jak, tak čtěte ještě kousek. :)

Hlasování bude na této stránce probíhat celé léto a hlasovat můžete každou hodinu (trochu šílenství, my víme). Do finále se dostanou pouze tři blogy s nejvyšším počtem hlasů. Ať už se do něj ale nakonec dostaneme nebo ne, věřte, že si vážíme každého jednotlivého hlasu, který nám pošlete.

Najít si v dnešním uspěchaném světě i tu chvilku na to, opsat ten správný kód do rámečku a poslat hlas, se prostě počítá! Tímto děkujeme všem, kteří nám píšete soukromé zprávy, že nás podporujete a hlasujete.

Tímto chceme poděkovat jmenovitě naší věrné čtenářce Báře, která si na mobilu nastavila i upozornění na každou jednu hodinu. :))) Baru, jsi skvělá! 

Podporovat nás ale nemusíte zdaleka jen hlasováním. Pokud se vám náš blog líbí, budeme moc rády také za sdílení našich článků či postů na sociálních sítích. To je totiž stejně nejlepší reklama ze všech. :)

Markéta Popovičová

Markéta Popovičová

O nás

Kniha v prodeji

Archiv

Pin It on Pinterest