Blog

Pět místností u vás doma, které si zaslouží vaši péči

autor: | 7. 2. 2019 | Domov

 

Po měsíční pauze jsme zpátky! Nevíme, co jste dělaly v lednu vy. My za sebou máme měsíc plný propsaných (nikoli prospaných) hodin, telefonátů i osobních diskusí na téma „naše kniha“.Postupně jsme si prošly stavy euforie i dojetí z našich vlastních textů a následných pocitů absolutního zoufalství i hysterie z toho, že to snad nikdy nedopíšeme. Jak se ale ukázalo, všechny uvedené stavy byly ale nakonec přechodné. My máme prakticky dopsáno a do odevzdání první a komplexní knihy o všem, co znamená tvořit domov, nám zbývá necelý měsíc. Od odevzdání do vydání knížky je ale přece jen ještě kus cesty. Zatímco naše texty budou procházet korekturou a grafik bude hledat nejlepší rozvržení fotografií, my rozjedeme novou sérii článků o domově.
Minulý rok jsme spustily nejen náš nový blog, ale především sérii článků s názvem „Základy tvoření domova“. Za pět měsíců jsme postupně probraly témata jako rutina, jídlo, úklid, krása a oslavy. Letos na tyto základy volně navážeme úplně novou sérií, ve které postupně projdeme jednotlivé místnosti, které tvoří naše domovy. Cílem těchto článků bude vytvořit z každé z pěti hlavních místností vašeho domova místo, které bude příjemné, útulné, a které bude efektivně plnit funkci, ke které je určené.

Únor v ložnici

Je vaše ložnice místem odpočinku nebo do ní spíš odkládáte vše, co zrovna nemáte kam dát nebo potřebujete rychle ukrýt před návštěvou? Jak vypadá vaše šatní skříň a jakou péči denně věnujete místnosti, ve které trávíte třetinu svého života? Pokud máte pocit, že vaší ložnici stále něco chybí nebo naopak přebývá, budou únorové články přesně pro vás.

Březen v koupelně

Milujete hotelové koupelny a naleštěnými umyvadly a měkkými voňavými ručníky, zatímco ta vaše daleko víc připomíná prádelnu s dětským brouzdalištěm dohromady? Sypou se na vás z koupelnové skříňky lahvičky, u kterých si nejste jistá ani obsahem, natož doporučeným datem spotřeby? Nevadí. V březnu se na blogu přesvědčíte o tom, že i z vaší koupelny lze vytvořit malé lázně.

Duben v obývacím pokoji

Jistě, někdo má uvítací pokoj pro hosty, hudební pokoj, pracovnu i knihovnu. Většina z nás ale má jednoduše obývací pokoj. Jak zajistit, aby jeden pokoj dobře plnil funkci několika místností zároveň? Jak z místnosti, kde to jednoduše žije, neudělat malé doupě plné rozečtených časopisů, poházených svršků, cédéček, které dávno nemají svůj obal, a ve kterém má hlavní a poslední slovo televize? Odpovědi na tyto ne zrovna snadné otázky, budeme na blogu hledat celý duben.

Květen v kuchyni

Na čtvrtky nejštědřejší měsíc, jsme si vyhradily pro kuchyni. Důvod je nejspíš víc než jasný. Kuchyň, to je jednoduše život. A život s sebou přináší mnohé výzvy. Třeba v podobě neustále se měnícího složení lednice i spíže. Také jídelního stolu, který v jednu chvíli slouží jako pracovní ponk, v další se u něj píší úlohy a vzápětí na něm stojí horká polévka. Kuchyně se všemi svými skříňkami, poličkami a šuplíky, s věčně se hromadícím odpadem, zaneseným sítkem i neustále se tvořící mastnotou. To bude téma měsíce lásky – května. Koneckonců, jak praví klasik, láska prochází žaludkem a jak napovídá název jedné známé knihy Sex začíná v kuchyni. Tak ať je nám v ní hezky, nejen v květnu.

Červen v dětském pokoji

V červnu slaví děti svůj svátek, a tak trochu symbolicky budeme v červnu věnovat právě dětem a jejich království. Pokud si vaše děti rády a pravidelně uklízí své hračky přesně tam, kde je pro ně vyhrazené místo a své oblečení si pečlivě ukládají do skříní, můžete si v červnu čtvrtky užít třeba návštěvu koupaliště místo studování našich článků. Pro všechny ostatní, kterým se stejně jako nám, narodily děti, které špinavé ponožky hází s klidem za postel místo do koše na prádlo, zato tvrdí, že žádný z těch sto padesáti pokreslených papírů, které mají v šuplíku, rozhodně nelze vyhodit, pak jsou červnové články to pravé čtení pro vás.

  • Pinterest

Od nepořádku k odpočinku

Tak nějak by se v podstatě dal shrnout cíl našich plánovaných článků., ale také naší práce.

Možná už tak dlouho žijete obklopená chaosem vašeho domova, že vám připadá vlastně nemožné, že by to mohlo být někdy jinak. A přitom je to právě chaos, který vám každý den nenápadně, ale vytrvale ubírá energii, ale především radost z vlastního domova.

Nemusí to tak zůstat.

Neodkládejte stále znovu svůj domov na druhou kolej a pojďte z něj vytvořit přesně to místo, po kterém uvnitř tak moc toužíte. Navíc na to nemusíte být sama.

Pomůžeme vám podívat se na váš domov s odstupem i nadhledem. Definujeme hlavní příčiny chaosu a nepořádku u vás doma a najdeme praktické korky k jejich odstranění.

A pokud budete chtít, vymyslíme pro váš domov také nový systém ukládání přímo na míru nejen vašim poličkám, ale především vašim potřebám a životní situaci. Ušetříme vám spoustu času a zbytečných nervů a naučíme vás principy a dovednosti, díky kterým si pořádek skutečně udržíte.

Jdete do toho? 

Vyberte si z naší nabídky tu službu, kterou potřebujete právě teď nebo nám napište na e-mail info@mamami.cz a my vám pomůžeme vybrat to nejlepší právě pro vás.

e-mailovy klub mamami
  • Pinterest

E-mailový klub Mámami

E-mailový klub

I letos, stejně jako loni, se můžete přihlásit do našeho e-mailového klubu. Jako jeho člen pak budete dostávat každý čtvrtek e-mail s upozorněním na nový článek či jiné novinky, které budeme přidávat a čas od času vám spolu s e-mailem pošleme také dárek, nejčastěji v podobě nějakých materiálů ke stažení. Členství vás k ničemu nezavazuje a pokud zjistíte, že nesplnilo vaše očekávání, můžete se z e-mailového klubu kdykoli odhlásit.

Markéta Popovičová

Markéta Popovičová

O nás

Kniha v prodeji

Archiv

Pin It on Pinterest