Blog

Jak jednoduše zorganizovat vánoční dekorace

autor: | 10. 12. 2020 | Organizace

Světýlka v oknech, adventní věnec, výzdoba po celém domě. Výsledek je perfektní. Někdy se ale může pěkně zamotat celý proces. Hodiny rozmotávání světlených řetězů, zmačkané papírové ozdoby, baňky bez háčků. Toto jsou všechno věci, které vás můžou úplně rozhodit a místo milých vánočních příprav budete vzpomínat na stres a hádky u vás doma. A to je to, co nikdo z nás rozhodně nechce.

Jde to ale jinak? Jde. Jednou z věcí, kterou můžete pro klidné Vánoce udělat je klidná příprava. To je vlastně začátek i konec krásných Vánoc. Když zvládnete přípravu, budete v pohodě a bez stresu. A jednou z věcí, kterou během vánočních příprav můžete zvládnout, je připravit si vánoční dekorace a neřešit vše na poslední chvíli. Jak tedy jednoduše zorganizovat vánoční dekorace?

  • Pinterest
Photo by: David Vávra

3 tipy, jak zorganizovat vánoční dekorace

Místo

Pokud každý rok musíte projít celý dům a snášet různé krabice ze všech koutů a stejně na část vždy zapomenete, možná je na čase zamyslet se nad uložením vánočních dekorací. Vánoční dekorace a celkově sezónní věci nemají být po celý rok na očích. Na druhou stranu, by neměl být příliš velký problém s jedním žebříkem se k nim dostat. Víte, kde máte všechny vaše vánoční dekorace? Víte, kam pro ně sáhnout, když je potřebujete? Pokud ne, máte letos jedinečnou šanci najít pro ně jejich místo. Dobré místo je jednou ze základních věcí, kterou můžete udělat pro lepší organizaci jakýchkoli věcí. Správné umístění vám ušetří víc času než si myslíte.

  • Pinterest

Kategorie

A víte, co vám také ušetří mnoho času a hledání. Nic jednoduššího než kategorie. Nemusíte být zrovna milovnice kartoték. Naopak. Pokud nejste od přírody organizační typ, právě jednoduché kategorie vám pomůžou nejvíce. Nemusíte mít tak vše v jednom ranci, ale všechny dekorace budete mít rozdělené do různých částí. Nejjednodušší je rozdělení podle činností. Je to logické, jasné a praktické.

  • Pinterest

Nejčastější rozdělení vánočních dekorací a celkově vánoční výbavy je následující:

Balení dárků – dejte k sobě vše, co souvisí s balení, balicí papíry, krabice, tašky, visačky, štítky, stuhy, atd.

Pečení – možná už takovou kategorii dávno máte, možná ji budete potřebovat jen před Vánocemi. Každopádně si před pečením uspořádejte věci, které budete potřebovat. Až už půjde o formičky, ingredience nebo speciální potřeby.

Ozdoby – řetězy, baňky, svíčky, svícny. Zkrátka vše, čím zdobíte vaše domovy nebo venkovní prostory. Vytvořte si kategorii ozdob, o které bude jasně vědět, kde ji máte.

Stolování – mít ubrousky a ubrusy každý jinde může skončit tím, že použijete pouze jedno bez druhého. Vytvořte si kategorii i na slavnostní stolování. Zvlášť pokud ho nepoužíváte často, je dobré mít vše na jednom místě.

Toto jsou čtyři základní kategorie, které vám pomůžou mít všechny věci pod kontrolou a uklizené na správném místě. Nejde o nic složitého. Právě naopak, ulehčete si přípravy jak jen to jde.

Organizace

A pokud chcete mít přípravy naprosto v pohodě. Podívejte se také na to, jak máte věci v jednotlivých kategoriích uložené. Pokud přemýšlíte, jakým způsobem věci organizovat.. máme pro vás malého průvodce.

Dívejte na organizaci vždy z praktické a estetického hlediska. A ptejte se vždy sami sebe. Bude tento způsob u nás doma fungovat? Vyhovuje mi? A také se ptejte sami sebe, libí se mi to vlastně?

A jak tedy konkrétně některé věci zorganizovat? Máme tu pro vás dnes několik tipů, spoustu z nich najdete například v Bonami:

  1. Balicí papír můžete ukládat například do papírového pytle a mít ho tak zvlášť během vánočních příprav stále po ruce. V pytli můžete mít samozřejmě ii tašky a pytlíky.
  2. Formičky na pečení, můžete ukládat úsporně v pytlících, pokud ale chcete mít přehled a zároveň potěšit své oko, schovejte formičky do nádherné skleněné dózy.
  3. Vánoční ozdoby se velmi často prodávají rovnou úložných krabicích. Využijte je a máte hned po problému s uložením. Pokud jste pořídili ozdoby bez krabic, tak ty kulaté můžete zabalit opatrně do papíru a uložit do papírových nebo plastových krabic.
  4. Chcete mít ubrusy a ubrousky hezky po ruce? Skvělý způsob, jak je mít uložené jsou a koše a košíky.
  • Pinterest

Vánoční přípravy nemusí být jen mnoho věcí, chaos a úkoly, které se musí udělat. Když si uděláte pořádek budete vědět, jak si jednoduše zorganizovat vánoční dekorace, vaše přípravy budou o to jednodušší a rychlejší. A vám zbyde spousta času si užít tu pravou vánoční atmosféru v klidu a v pohodě.

A víte, co je také skvělé. Že k zorganizování vám často stačí jen pár věcí, které jsou krásné na pohled a zároveň praktické. Přemýšlíte, kde takové sehnat? Zkuste se mrknout na Bonami. Díky nim máme i my krásně zorganizováno a mohl tak vzniknout i tento článek.

Míša Kramolišová

Míša Kramolišová

O nás

Kniha v prodeji

Archiv

Pin It on Pinterest