Blog

Do Vánoc zbývá 6 týdnů. A co vy a vánoční přípravy?

autor: | 12. 11. 2020 | Nezařazené

Do letošních Vánoc nám zbývá 6 týdnů. A to dokonce na den přesně. To je pouhý fakt, se kterým neuděláme nikdo nic. Co ale tahle informace znamená pro vás právě teď? Vyhlížíte letošní Vánoce jako nějaký světlý bod letošního roku? Nebo se vám právě teď trochu stáhl žaludek při představě, kolik toho máte stihnout připravit a jak to vlastně všechno zvládnete? Nebo vás letošní Vánoce nechávají úplně v klidu, protože jste na ně už vlastně tak trochu rezignovala?

 

Nebojte, tohle není žádný test. Neexistuje žádná správná odpověď. Na každou z nich máte plné právo a jistě k ní máte i své důvody. Možná cítíte tak trochu od všeho trochu. I to je úplně v pořádku. Ještě než budete číst dál, zkuste si na tuhle otázku ale popravdě odpovědět. Právě tahle vaše odpověď vám totiž pomůže určit si, jaké vlastně ty vaše letošní vánoční přípravy, a tím pádem také celé Vánoce, budou.

Nepodceňte letos vánoční přípravu

Pokud na letošní Vánoce nechcete rezignovat, ale taky nechcete vánoční přípravy prožít se staženým žaludkem a spoustu věcí dodělávat ještě v noci před Štědrým dnem, je tu jediná možnost.

Začněte s vánočními přípravami včas. 

To je za nás jediná zaručená rada, jak si užít nejen klidný a opravdu pokojný Štědrý den, ale jak si vychutnat a užít i celé vánoční přípravy. Protože i když vše samozřejmě směřuje právě k těm pár dnům na konci prosince, už samotné přípravy můžou být úžasnou příležitostí třeba k tomu, podívat se na svůj domov zase s trochu jiné perspektivy a přemýšlet i o tom, jak jej vlastně chceme tvořit i v tom dalším roce. A jak se v něm my sami chceme cítit.

Chcete letos v adventu dobře spát? Vytvořte si plán

Jasně, víme, že letošní rok nám mimo jiné skvěle ukázal, že změna je život. Na druhou stranu jsme si ale také na vlastní kůži vyzkoušeli, že bez plánů jsou naše dny jeden velký chaos. Toho už letos ale myslíme bylo víc než dost. Zkuste si ten letošní adventní čas a celé vánoční přípravy naplánovat o to pečlivěji. To nemusí znamenat, že vám všechny plány vyjdou na 100 %, ale právě díky nim budete mít čas a prostor i na případnou improvizaci. Především díky nim budou ale letošní vánoční přípravy i celé Vánoce opravdu v klidu.

Víte už třeba: 

  • Kolik dárků letos budete kupovat a v jaké hodnotě?
  • Zda budete vyrábět nebo kupovat adventní kalendář?
  • Kdy začnete s adventní výzdobou a jaká ta letošní vlastně bude?
  • Do čeho budete balit jednotlivé dárky?
  • Jak bude letos vypadat váš sváteční stůl?
  • Jakou podobu bude mít váš předvánoční úklid a kdo jej vlastně udělá?
  • Kde a jak budete trávit vánoční svátky?
  • Jestli budete připravovat silvestrovskou oslavu ve vlastní režii?

Hodně otázek, my víme. A to nejsou zdaleka všechny, na které je třeba si odpovědět.

Právě odpovědi na ně jsou klíčem k vašim poklidným vánočním přípravám i celým Vánocům.

Teprve ve chvíli, kdy víte CO a JAK o letošních Vánocích vlastně chcete udělat, můžete začít se samotnou přípravou a potom už jen postupovat hezky krok za krokem.

Vánoční přípravy jsou tu pro vás, ne vy pro ně

A myslíme to úplně vážně. Skutečný důvod, proč o tomhle všem píšeme, není ten, abyste vytvořila nějaké dokonalé Vánoce a na Štědrý den a nakonec sama padla vysílením pod stůl.

Právě naopak. 

Všechny plány a přípravy jsou tu právě proto, abyste vy sama byla v klidu a v pohodě, protože jen tak můžete doma vytvořit hřejivou a pohodovou vánoční atmosféru.

Abychom vám to letos usnadnily co nejvíc, připravily jsme pro vás on-line kurz Vánoce v klidu. 

Šest týdnů plných inspirace, praktických tipů a jasných úkolů, ve kterých vás krok za krokem provedeme od prvních vánočních příprav až k novoročním oslavám.

Získáte tak jedinečné vánoční „know-how“, které oceníte nejen letos, ale také každý další rok.

A co vy? Přidáte se? 

>>Jasně! Jdu do toho s vámi!<<

Markéta Popovičová

Markéta Popovičová

O nás

Kniha v prodeji

Archiv

Pin It on Pinterest